K nalezení odlišné kočky je potřeba zdravý zrak. Otestujte se ještě před návštěvou očního

Prohlédněte si pozorně obrázek s několika hlavami kočky a pokuste se mezi nimi najít jedinou, která se od ostatních něčím liší, než vám vyprší limit 30 vteřin.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vizuální testy jsou skvělým způsobem, jak otestovat své IQ, ale i pozorovací a analytické schopnosti. V dnešní době slouží také jako oblíbený zdroj zábavy, jejichž popularita ještě roste díky internetu a sociálním sítím. Do řešení různých úkolů lze snadno zapojit lidi z celého světa, kteří pak mohou porovnávat dosažené výsledky a celý proces udělat mnohem zábavnější a napínavější.

Jaký mají hlavolamy vliv

Pravidelným procvičováním optických iluzí, hádanek a jiných obrázkových testů dochází k přímé stimulaci mozku, a tím i rozvoji kognitivních funkcí a kritického myšlení. Zároveň se postupně zlepšuje vaše paměť, fantazie a kreativita. Pokud chcete svou mysl udržet bystrou a aktivní i v pozdějších letech, neměli byste účinky těchto úkolů podceňovat.

4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení

K čemu slouží obrázkové testy

V dnešní době se nejčastěji využívají jako zdroj zábavy, přesto hrají velmi důležitou roli ve vzdělávání při rozvoji mozkových funkcí a dovedností studentů. Ve zdravotnictví se používají jako nástroj terapie a při rehabilitacích po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Různí zaměstnavatelé je dnes používají také jako součást výběrového řízení, aby dokázali lépe vybrat vhodného uchazeče.

Najděte rozdílnou kočku

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem najít mezi na první pohled stejnými hlavami kočky jedinou, která se od ostatních něčím liší. Aby se vám to podařilo, musíte se soustředit i na ten nejmenší detail, který při letmém zkoumání mnoha lidem unikne. Pro úspěšné splnění tohoto úkolu máte navíc stanoven jen velmi krátký časový limit 30 vteřin.

Kde se kočka nachází

Pokud se vám podařilo hledanou kočku mezi ostatními najít, pak to vypovídá o vašich vynikajících schopnostech a vysokém IQ. Navzdory ubíhajícímu času jste dokázali zachovat chladnou hlavu a věnovat se hledání řešení. Ve skutečnosti se kočka nachází ve druhém řádku zespodu a třetím sloupci zleva. V případě, že se vám ji najít nepodařilo nebo vám tento úkol zabral mnohem více času, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte své schopnosti pravidelně rozvíjet.

Jak rychle se podařilo najít odlišnou kočku vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články