Optická hádanka, která rozdělila internet. Téměř nikdo nedokáže na tomto obrázku najít skrytého králíka

Běžný chov králíka domácího se už nesoustředí na jeho kožešinu. Primárně je zdrojem masa, případně potěšení rovnou jako domácí mazlíček. A v tomto případě je cílem pátracího úkolu.

i Zdroj fotografie: JagranJosh
                   

I takto zdánlivě obyčejné zvíře je však plné zajímavostí. Víte například, že králík požírá své malé bobky? Obecně jde o malého savce, který může podle plemene vážit i přes 5 kilo. Zakrslá plemena však většinou nepřesáhnou 2 kilogramy. Jeho chrup je zcela nezaměnitelný a je odlišovacím znakem od řady hlodavců. Oproti divokému králíkovi má ten domácí a vyšlechtěný mnohem silnější zadní běhy, předními totiž tolik nehrabe. Co dalšího se v něm skrývá?

Když hrozí riziko

Vyskytne-li se jakákoli hrozba, je první volbou králíka útěk. Dokáže nadmíru obratně kličkovat a všechny běhy jsou vybaveny drápky. Králík je domestikovanou formou toho divokého a chovatelé během dekád vytvořili všechna plemena, která dnes známe. Žije v koloniích, případně jen v párech. Všechno se odvíjí od způsobu a velikosti chovu. Aktivní je především ve dne, ale i části noci. Pokud je ve volném výběhu, hrabe nory. A kde se nám toto ušaté zvíře skrývá na fotce?

iZdroj fotografie: JagranJosh

Když se nachází v čistě umělém prostředí, není od věci dát mu vykotlaný kmen nebo nějakou rouru. Kromě trávy si jako býložravec pochutná na zelenině, případně speciálních krmných směsích. Cokoli z toho je záhodno doplnit senem. Podstatný je také neustálý přístup k vodě, která je potřeba čistá a čerstvá. Denní jídelníček velmi obohatí mrkev, ředkvičky, případně celer. Králíci velmi rádi chroupou hrušky, jablka, případně listí rovnou ze stromů.

4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení

Vhodná a nevhodná strava, trus

Zmíněné seno by mělo být kvalitní, tedy suché, zelené, voňavé. Jakmile se z něj práší, je to problém. Je-li králík ve volném výběhu, o čerstvou trávu má za normálních podmínek postaráno. Neuškodí ale občas natrhat skutečně dobrou, ale má být suchá jako seno. Nejvíc mu bude chutnat jetel, vojtěška, pampelišky, mateřídouška nebo hluchavky. Nikdy mu nedávejte sladkosti nebo čokoládu, zelí a salát zase spolehlivě přivodí nadýmání. Tady se nám schoval, vidíte?

iZdroj fotografie: JagranJosh

Králík běžné požírá vlastní trus, čímž si doplňuje vitamin B, proteiny a také aminokyseliny. Měkké bobky jsou na ně velmi bohaté, jde o malé hrozny obalené slizem. Pokud se vám drobného králíka na obrázku podařilo spatřit, máte opravdu dobré pozorovací schopnosti. V případě, že vám jeho nalezení dělalo potíže, můžete zkusit zapracovat na svých dovednostech a řešení podobných hádanek jednoduše natrénovat.

Jak jste si s iluzí poradili?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články