Na obrázku je chyba, ale téměř nikdo ji nevidí: Psychologové tvrdí, že tuto optickou hádanku vyřeší pouze géniové

Tuto vizuální hádanku dokáže vyřešit pouze malé procento lidí. Podle psychologů je zapotřebí vysokého IQ, abyste byli schopni odhalit, co je na obrázku špatně.

poušť slunce velbloud i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Optické neboli vizuální hádanky jsou velmi oblíbené, protože nabízejí širokou škálu pozitiv pro zdraví i náladu a sebevědomí. Člověka, který dokáže vyřešit i tu nejobtížnější hádanku, zaplaví pocit štěstí a úspěchu. Podle psychologů hádanky s největší obtížností dokáží vyřešit pouze jedinci s velmi vysokým IQ. Mozek těchto lidí je totiž zvyklý na velkou zátěž a je schopný rychle přemýšlet. Budete patřit mezi ně a vyřešíte tuto velmi obtížnou hádanku?

Výjimečný druh hádanky

Druhů optických hádanek je několik. Ke všem patří většinou obrázky, na kterých se hledá ukrytý objekt za krátký časový limit nebo je úkolem najít rozdíly mezi obrázky dvěma. Dalším z druhů optických hádanek je hledání jiného čísla, písmena či vzorce mezi několika dalšími anebo hledání obrázku, čísla či tvaru v zrnitém podkladu.

Dvě hádanky prověří vaší schopnost dedukce. Zvládne je vyluštit jen 39 % Čechů, troufnete si?

Tato vizuální hádanka však nevyžaduje nic z toho. V zadání je pouze jeden obrázek, na kterém není nic ukryté, jen je potřeba zjistit, co by na výjevu mohlo být špatně. Takováto hádanka může zavařit mysl mnoha lidem a správně ji vyřešit dokáže jen málokdo. Pokud máte trpělivost, prohlédněte si obrázek, ale nedívejte se na odpověď. Někomu to může vrtat hlavou i celý den, přesto je odpověď celkem logická.

velbloudi poušť iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Co na obrázku nesedí?

Díváte se na obrázek a říkáte si, co by na něm mohlo být špatně? Velbloudi se zdají být v pořádku, žádný zvláštní objekt se zde neskrývá. Možná proto je zapotřebí velkého IQ, abyste zjistili odpověď, protože pouze tací lidé uvažují naprosto logicky a mají velký záběr myšlení. K hádance není časový limit, úspěchem je jen to, když odhalíte, co by zde mohlo být špatně.

V případě, že vás tato hádanka trápí již dlouho, je zde odpověď. Velbloudi na obrázku jsou na poušti, kde se slunce nemá kam skrýt. Logicky smýšlející jedinec již zjistil, že kde je slunce, musí být i stín. Na obrázku však žádný stín velbloudů není. Kdo na odpověď přišel bez nápovědy, může si gratulovat a nechat se zaplavit pocitem úspěchu. Patříte totiž mezi výjimečně inteligentní jedince. Pokud se vám nezadařilo, zkuste trénovat řešením dalších hádanek.

Jak dlouho vám trvalo odhalit nesrovnalost?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články