Otestujte si ostrost vašich očí a zraku: Najděte na obrázcích 3 rozdíly, zabere to jen 11 sekund

Přestože na první pohled vypadají obrázky naprosto totožně, ve skutečnosti se na nich ukrývají 3 rozdíly. Jen opravdu bystří a inteligentní jedinci si dokáží s tímto úkolem poradit.

i Zdroj fotografie: Tasikmalaya
                   

Obrázkové hádanky, optické iluze a klamy jsou skvělým a velmi oblíbeným způsobem, jak si otestovat některé své schopnosti a logické myšlení. Jejich pravidelné procvičování má navíc pozitivní vliv na rozvoj kognitivního a kritického myšlení. Ve velké míře také pomáhají se snižováním hladiny stresu, úrovně úzkosti i depresí. Pusťte se do tohoto jednoduchého úkolu a najděte na obrázku rozdíly.

Jak vznikají optické iluze

K tvorbě optických klamů, hádanek a iluzí jsou často využívány geometrické tvary, kontrastní barvy, světlo a stín. Jejich kombinace dokáže vytvořit iluzi pohybu, určitý předmět na pohled zmenšit či zvětšit, nebo jej dokonce před vaším zrakem zcela skrýt. Mozek si často dotváří skutečnost na základě předešlých zkušeností, a proto iluze tak skvěle fungují.

Máte orlí oko? Otestujte svůj cit pro detail na 2 zábavných obrázcích. Najděte všechny rozdíly do 10 sekund

K čemu slouží iluze

Ve velké míře se používají právě k otestování dovedností a schopností studentů, žáků nebo zájemců o určení hladiny IQ. Svou důležitou roli však mají také ve zdravotnictví, kde slouží především k rehabilitacím po vážném úrazu nebo těžkém onemocnění mozku. Výjimečně se s nimi setkáte také při výběrových řízeních, kde bývají jako součást zkoušky znalostí, logického myšlení nebo psychotestů.

iZdroj fotografie: Tasikmalaya

Najděte tři rozdíly

Na obrázcích vidíte kočku s pozadím připomínajícím městské budovy. I když se oba obrázky na první pohled zdají být stejné, odlišují je od sebe 3 nepatrné rozdíly. Vaším úkolem je v tomto případě je všechny odhalit. Pokud si chcete tento úkol ještě ztížit, stanovte si pro jeho provedení libovolný časový limit. Takto navíc ověříte, jestli se vám lépe pracuje pod tlakem.

iZdroj fotografie: Tasikmalaya

Řešení obrázkové hádanky

Jestli se vám podařilo všechny tři rozdíly v krátkém časovém úseku najít, patříte mezi velmi malé procento vnímavých a pozorných lidí. Jedním rozdílem jsou chybějící budovy nahoře vlevo vedle kočky, dalším pak chybějící budova vpravo dole a posledním jiná barva její tlamičky. V případě, že se vám tento test s rozdíly vyřešit nepodařilo, pusťte se rovnou do dalšího cvičení a vytrénujte postupně svou mysl k lepším výkonům.

Jak rychle jste dokázali najít 3 rozdíly?

Zdroj: Tasikmalaya
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články