Liščí optický test dokáže napálit i ty nejbystřejší osoby! 3 rozdíly zvládne do 30 vteřin najít jen génius

Otestujte své pozorovací schopnosti a citlivost na detail a pusťte se do hledání rozdílů na obrázku lišky. Pro splnění tohoto úkolu však máte stanovený časový limit 30 vteřin.

i Zdroj fotografie: Tasikmalaya
                   

Obrázkové testy a hádanky jsou skvělým způsobem, jak si ověřit některé své dovednosti. Pomocí jednoduchých úkolů, optických klamů a iluzí tak zjistíte, jak snadno se necháte napálit a odvést svou pozornost. Jen velmi malé procento lidí dokáže tento úkol splnit dříve, než jim vyprší určený časový limit. Zapněte stopky a pusťte se do hledání rozdílů.

K čemu slouží obrázkové hádanky

V poslední době se hádanky těší obzvlášť velké oblibě na internetu a sociálních sítích, což ještě vede k jejich sdílení a rozšiřování, přesto se nejčastěji využívají ve vzdělávacím systému jako součást různých testů. Tam mají za úkol zjistit IQ a další vlastnosti studentů a jejich hlavní přednosti a dovednosti. Významnou roli však mají také ve zdravotnictví, nebo dokonce při výběrových řízeních na některé náročné pozice.

Jak vznikají obrázkové testy

Ve spoustě případů jsou využívány optické iluze a klamy, které testují, jak snadno se lidská mysl nechá napálit. Geometrické tvary, kontrastní barvy, světlo a stín nebo další prvky mohou navodit pocit pohybu, předmět opticky zmenšit nebo zvětšit nebo jej zcela skrýt, přestože se stále nachází přímo před vašima očima. V tomto případě jsou využity dva zdánlivě stejné obrázky, na kterých jsou ukryty jen nepatrné rozdíly.

iZdroj fotografie: Tasikmalaya

Přestože na první pohled vypadají obrázky s liškou naprosto totožně, ve skutečnosti jsou na nich tři rozdíly, které musíte najít. Opravdu bystří a všímaví lidé to dokáží dříve, než jim vyprší stanovený časový limit 30 vteřin. Tím navíc ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Zatímco někteří jsou díky časové tísni produktivnější a efektivnější, jiní ztrácí kontrolu nad svým jednáním a vlivem paniky úkol nedokáží vůbec splnit.

Kde se rozdíly nachází

Nejspíš vás jako první napadlo hledat rozdíly přímo na lišce. Tam se ve skutečnosti nachází jen jeden z nich, ostatní jsou právě v jejím okolí. Prvním je chybějící oranžový lístek vedle lišky vlevo. Dalším pak kvítek přímo na boku lišky, poblíž pravé zadní nohy a třetím pak chybějící zelený lístek téměř nad tímto kvítkem. Pokud se vám rozdíly nepodařilo najít, pusťte se rovnou do podobného cvičení a zapracujte na svých dovednostech.

iZdroj fotografie: Tasikmalaya

Jak rychle se vám podařilo rozdíly najít?

Zdroj: Tasikmalaya
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články