Test zdraví mozku: Kdo nenajde hada, pravděpodobně jeho mozek nefunguje správně

Tato vizuální výzva pěkně potrápí váš mozek. Abyste dokázali tento úkol vyřešit, musíte mezi velkým množstvím podobných zvířat najít ukrytého hada, který s nimi dokonale splývá.

i Zdroj fotografie: Daily Mail
                   

Obrázkové testy jsou velmi oblíbeným způsobem, jak si zkrátit dlouhé chvíle nebo využít volný čas k něčemu prospěšnému. Jejich pravidelné procvičování pro vás může mít opravdu obrovský přínos. Kromě rozvoje některých funkcí mozku taky velmi pozitivně působí na vaši duševní vyrovnanost a mentální zdraví. Pusťte se do tohoto úkolu a užijte si příjemné chvíle aktivního odpočinku.

V čem je přínos obrázkových testů

Přestože pro většinu lidí v dnešní době slouží obrázkové hádanky jako zdroj zábavy, fungují jako vynikající stimulátory mozku. Díky tomu přímo působí na rozvoj kognitivních funkcí mozku, stejně jako kritického a kreativního myšlení i fantazie. Navíc pomáhají trénovat paměť a zmírňovat časté zapomínání nebo předcházet její případné ztrátě v pozdějších letech. Taky zmírňují úroveň stresu, úzkosti i depresí. 

Jaké číslo se skrývá pod otazníkem? Matematickou osmisměrku rozluští jen génius do 20 sekund

Využití obrázkových testů

Nejčastěji se s nimi v poslední době setkáte na internetu nebo sociálních sítích, kde slouží jako jeden z primárních zdrojů zábavy. Navíc se do jejich řešení mohou snadno zapojit lidé z celého světa a porovnávat tak své výsledky. Hlavní využití však stále mají ve vzdělávání nebo zdravotnictví, kde pomáhají kvalifikovat dovednosti a znalosti studentů nebo jsou prospěšné pro pacienty při léčení a rehabilitacích mozku.

iZdroj fotografie: Daily Mail

Najděte na obrázku hada

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázku mezi žirafami ukrytého jediného hada, který na první pohled vypadá naprosto stejně a se svým okolím dokonale splývá. Abyste byli úspěšní, musíte určit jeho polohu v co nejkratším možném čase. Zaostřete zrak, zbystřete smysly a postupujte systematicky krůček po krůčku. Jedině tak budete v hledání úspěšní.

Kde se had ukrývá

Pokud se vám podařilo skrytého hada mezi všemi žirafami najít, pak patříte mezi velmi bystré a pozorné pozorovatele, kterým neunikne ani ten nejmenší detail. Had se ve skutečnosti nachází vedle pravého okraje. Jestli se vám jej nepodařilo najít, prohlédněte si pozorně vyznačenou oblast. A dejte se do pravidelného tréninku svých dovedností – třeba se rovnou pusťte do dalšího úkolu a zjistěte, jak jej co nejrychleji vyřešit.

iZdroj fotografie: Daily Mail

Jak rychle jste dokázali najít hada?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články