Jaké číslo se skrývá pod otazníkem? Matematickou osmisměrku rozluští jen génius do 20 sekund

Otestujte své logické a matematické myšlení a zjistěte, které číslo v číselné mřížce chybí. Pro úspěšné splnění tohoto úkolu však máte stanoven časový limit 20 vteřin.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tento matematický hlavolam dokáže lidem pěkně zamotat hlavu. Pro jeho vyřešení potřebujete notnou dávku logického uvažování a matematických schopností. Jedině tak se vám jej podaří vyřešit dříve, než vám vyprší vyměřený čas. Prohlédněte si pozorně číselnou mřížku. Vymyslete způsob, jak chybějící číslo odhalit, a zjistěte, co se pod otazníkem ukrývá.

K čemu slouží matematické hádanky

Pomocí logických a matematických hádanek a hlavolamů lze snadno procvičit vlastní logiku a kritické myšlení. Navíc jimi zlepšíte i své matematické znalosti a dovednosti. Jejich pravidelným procvičováním také zvládnete řešit problémy a nesnáze i v každodenním životě. I v případě, že jste na tyto testy nikdy nebyli příliš zdatní, se můžete snadno vytrénovat a zlepšit.

Troufnete si na matematický příklad z 50. let? Málokdo dokáže tento problém vyřešit bez použití kalkulačky

Přínos řešení hádanek

Řešení podobných hlavolamů, obrázkových testů, iluzí a hádanek má pro lidský mozek velké množství pozitivních účinků. Někteří je používají jako formu relaxace, ve skutečnosti však takto udržíte mozek ve skvělé kondici. Předejdete tak případné ztrátě paměti v pozdějším věku nebo snížení kognitivních funkcí. Podobné úkoly pomáhají také se snížením stresu, zmírněním úzkostí i depresí a posilují duševní zdraví.

Tento úkol v sobě dokonale kombinuje matematickou a logickou hádanku. Abyste ji úspěšně vyřešili, musíte přijít na způsob, jak jsou jednotlivá čísla v mřížce uspořádána. K tomu máte navíc stanovený časový limit 20 vteřin. Někteří lidé pracují pod tlakem výkonněji a efektivněji, zatímco jiní mohou strnout v panické hrůze a nejsou schopni rozumně přemýšlet ani uvažovat.

Řešení matematického hlavolamu

Pokud se vám podařilo tento úkol splnit, patříte mezi velmi inteligentní a bystré jedince. Vaše logika a odhodlání dosáhnout svého cíle vám pomáhají téměř vždy ve všem uspět. Jestli hledáte marně, číselné řady jsou poskládány v určité rovnici a chybějící číslo je tedy 16. Abyste jej odhalili, musíte postupovat následovně. Číslo v prvním sloupci vydělíte 2, číslo v druhém sloupci vynásobíte 2. Součet výsledných čísel je v třetím sloupci. Pokud postup aplikujete v poslední řadě, získáte řešení této hádanky, tedy číslo 16.

(12 / 2) + (5 * 2) = 16

Jak rychle jste dokázali vyřešit tuto matematicko-logickou hádanku vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články