Téměř všichni najdou 2 rozdíly, ale ten třetí našlo jen 0,5 % lidí. Pokud si myslíte, že jste lepší, zkuste to stihnout za méně než 60 sekund

Hledání rozdílů je zábavným a oblíbeným způsobem, jak otestovat své pozorovací schopnosti a citlivost na detail. Na nalezení 3 rozdílů mezi obrázky máte jen 1 minutu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Optické iluze, hádanky, hlavolamy nebo hledání rozdílů patří mezi nejoblíbenější vizuální výzvy, kterými lidé rádi tráví svůj volný čas. K jejich popularitě ještě více přispívají internet a sociální sítě, které do jejich řešení zapojují lidi z celého světa. Ti tak mohou spolupracovat nebo soutěžit z pohodlí svého domova a porovnávat své dosažené výsledky.

Proč procvičovat hlavolamy

Jedná se o jeden z druhů hádanek, jejichž pravidelným procvičováním přímo působíte na své mentální rozpoložení a duševní zdraví. Přímo vám poslouží k otestování a rozvoji logického myšlení, stejně jako kognitivních funkcí mozku. Mají přímý vliv na rozvoj kreativity a fantazie, zlepšíte jimi svou paměť a můžete předejít i její případné ztrátě v pozdějších letech. Jsou tak oblíbeným nástrojem, jak udržet svou mysl bystrou a aktivní.

Který ženich si bere za manželku bytost z jiné planety? Procvičte svůj postřeh a najděte předměty ukryté v obrázcích

K čemu slouží obrázkové testy

Kromě zdroje zábavy na internetu a sociálních sítích se s nimi nejčastěji setkáte ve vzdělávání, kde slouží k vyhodnocení a zlepšování logických a rozumových dovedností studentů. Ve zdravotnictví jsou velmi ceněné pro své terapeutické a rehabilitační účinky, protože pomáhají pacientům po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku.

Najděte tři rozdíly

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem na obrázku dívky na pláži najít tři rozdíly. Přestože se na první pohled jedná o naprosto totožné obrázky, tři drobné detaily je od sebe vzájemně odlišují. Abyste však byli v řešení tohoto úkolu zcela úspěšní, musíte to stihnout dříve, než vám vyprší časový limit. Ten máte stanovený na pouhou jednu minutu.

Kde se rozdíly nachází

Pokud se vám podařilo všechny tři rozdíly v časovém limitu nalézt, jste nejspíš opravdový génius, kterému neuniknou ani ty nejdrobnější detaily. Ve skutečnosti je prvním rozdílem chybějící mrak v pravé horní části obrázku, druhým je chybějící malíček na levé ruce a třetím pak květina na klobouku. V případě, že jste rozdíly nestihli najít včas nebo vám úplně unikly, dejte se rovnou do dalšího cvičení. Pravidelně věnujte těmto úkolům pár minut denně a brzy na vlastní kůži pocítíte, jak se jejich řešení pro vás stává rychlejší a jednodušší.

Jak rychle se podařilo najít všechny tři rozdíly vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články