Který ženich si bere za manželku bytost z jiné planety? Procvičte svůj postřeh a najděte předměty ukryté v obrázcích

Udržování mozku v kondici je v digitální době čím dál potřebnější. Psychologové proto radí řešit problémy a zásobovat se rébusy i hádankami. Šedá kůra pak nestagnuje.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Následující úlohy prověří jak váš cit pro logiku, tak všímavost a smysl pro detaily. Jen jejich kombinací je možné najít správné řešení. Moderní doba se nese ve znamení obrovského přívalu informací a podnětů, které mohou vaši mysl velmi snadno otupit. Příkladem je třeba bannerová slepota, kdy si návštěvník stránek po chvíli přestává všímat reklam. Na tyto hádanky se však pečlivě soustřeďte, ať se dopátráte správného řešení.

Pozemská, nebo mimozemská svatba

Za jeden den se ve Spojených státech uskuteční 2,3 milionu svateb. V letošním roce se zatím nejvíc ujalo datum 22. 2. 2022, dost možná se snoubenci soustředili i na hodiny či minuty. Autoři této kreslené skládanky ujišťují, že se na obrázku vyskytuje někdo z jiné planety. Zaměřte se na detaily a nenechte si uniknout žádnou část obrázku. Odhadnete, který z párů ve svatebních šatech by měl podstupovat obřad někde jinde ve vesmíru?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento rébus se stal velmi populárním hlavně v anglicky mluvících zemích světa. Odpovědi se kupodivu výrazně lišily. Podle některých luštitelů bylo dokonce z jiného světa všech 6 lidí, kteří jsou zobrazeni. Zcela určitě patří ale do jiné civilizace jen nevěsta uprostřed, tedy v nejtradičnějším odění. To nehraje takovou roli jako podivný počet rukou. Zjistíte totiž, že i když má dáma v bílém obě ruce před sebou, jednou ještě objímá svého ženicha.

Skrývačka ve scéně s malířkou

Tady je to výlučně o postřehu, což může být kolikrát zrádnější. Po nějaké době totiž lidské oko otupí a už příliš kvalitně nevnímá. Buď přehlíží jasné stopy, nebo vidí řešení někde zcela jinde. V případě malířky u stromu budete nejspíš potřebovat trochu více času. Najděte tu rybu, hrnek, srdce, psa a hada. Jako by velký počet předmětů nestačil, komplikuje hledání skutečnost, že je všechno jen černobílé a vaše oči se tak v liniích velmi snadno ztratí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Аптечная сеть Здоровье (@apteka_zdorove)

Pořád tápete? Jestli vám nestačilo ani několik minut, nejspíš už vám čáry na stromě splývají. Ryba se nachází přímo pod nosem mourovaté kočky. Hrnek je skoro v koruně, nad kočičím ocasem. Pod začátkem nápisu nahoře je vidět obrácený čenich roztomilého pejska. Nad hlavou ptáka na stromě se skrývá srdce a had je nad opěradlem židle, na které sedí chlupatá kočka. Tolik věcí v jednom obrázku umí pozornost výrazně poplést.

Jak šli tři mývalové přes řeku

I poslední skrývačka se představuje ve výlučně černobílém provedení, jen už ne tolik komiksovém. Tři mývalové použili padlý kmen stromu jako most přes zrádnou řeku. Jak ale postupovali, podařilo se jim vytratit několik předmětů, které se skrývají kdovíkde. Zvládnete tedy najít jehlu, rybičku, šálek a lžíci? Bez těchto propriet hrozí zvířatům dost možná smrt hladem, tak nenechte civilizované medvídky pojít.

Opět se ztrácíte a nacházíte místo zadaných předmětů tvary zcela jiné? Obrácený pohár se tváří jako kámen na vrcholku vodopádu. Jen o kousek níž splývá s vodou tenká jehla. Pod zadními prackami posledního z mývalů se podobna suku ukrývá lžíce. A ryba se skryla v přední pracce, respektive rameni druhého mývala v řadě. No sláva, zvířata nepojdou hladem a vy si můžete nejspíš gratulovat k ostrému a pozornému zraku.

Kolik věcí jste našli a které vašim očím unikly?

Zdroj: ScienceDirect

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Už žádné „koláče“ ani zápach. Zamezit pocení se dá i přírodní cestou a funguje to lépe, než kupované deodoranty
Události247.cz
Události247.cz
Vláda projedná změny solidárního příspěvku na ubytování uprchlíků. Rozdíl bude v penězích za pokoj a za celý byt
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nedostatek klasických raketometů Ukrajinci řeší různými improvizacemi. Fungují, ale moderní zbraně nenahradí
adbz.cz
adbz.cz
Připravte se na legendární úrodu rajčat a okurek. Pokud je pohnojíte domácím roztokem ze dvou složek, bohatě se vám odvděčí