Bez logického myšlení a smyslu pro detail se ani neobtěžujte: Najít do 10 vteřin člověka z budoucnosti zvládlo jen 6 % lidí

Tento obrázkový test dokáže pěkně zamotat hlavu i těm nejzkušenějším pozorovatelům. Abyste byli při jeho řešení úspěšní, musíte najít cestovatele časem do pouhých 4 vteřin.

Pravěká optická hádanka i Zdroj fotografie: Jagran Josh
                   

Obrázkové testy jsou oblíbeným zdrojem zábavy a zároveň vynikajícím způsobem, jak otestovat své logické myšlení a další dovednosti. Díky internetu a sociálním sítím jejich popularita neustále roste. Navíc se do jejich řešení mohou snadno zapojit lidé z celého světa, vzájemně si při jejich řešení pomáhat, soupeřit nebo sdílet své dosažené výsledky.

Jaké jsou přínosy hlavolamu

Jedná se o druh hádanky, který je potřeba určitým způsobem vyřešit. Pravidelným prováděním různých optických a logických testů dochází ke značné stimulaci mozku, což má za následek zlepšení kognitivních funkcí, kritického a kreativního myšlení i fantazie. Dále jimi můžete procvičit svou paměť a předejít jejímu případnému zhoršení v pozdějších letech.

Chce to skutečně se zamyslet pro objevení logické chyby na obrázku. Každý ji nenajde

K čemu slouží hádanky a zrakové testy

Přestože se jedná o vyhledávanou zábavu, důležitou roli hrají především ve vzdělávání, kde slouží jako součásti IQ testů a jiných vědomostních zkoušek. Ve zdravotnictví zase pacientům pomáhají při terapiích nebo rehabilitacích, zvláště po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Některé firmy je využívají při výběrových řízeních, aby otestovali schopnosti uchazečů.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Najděte člověka z jiné doby

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázku člověka, který ve skutečnosti pochází z jiné doby. Na nalezení hledané osoby však máte stanovený jen velmi krátký časový limit, a to pouhé 4 vteřiny. Díky tomu si navíc na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Někteří díky tomu postupují rychleji a efektivněji, jiní se naopak nedokáží vůbec soustředit.

Řešení vizuální hádanky

Pokud se vám podařilo hledaného člověka najít, pak patříte mezi velmi pozorné a bystré pozorovatele. Ve skutečnosti se cestovatel v čase nachází v zadní části obrázku a je jím osoba nesoucí vak s vodou vpravo, protože v ruce drží baterku. Jestli vám její hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Jak rychle se podařilo hledanou osobu najít vám?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články