Jedno z čísel tam nemá co dělat: Na obrázku je vetřelec, najít ho do 8 sekund zvládlo jen 5 % lidí

Otestujte své pozorovací schopnosti a pokuste se mezi stejnými čísly najít jediné, které se od nich liší, dříve než vám vyprší předem stanovený časový limit 20 vteřin.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Obrázkové testy jsou zábavným a oblíbeným způsobem, jak si zkrátit dlouhý čas a udělat něco prospěšného pro své zdraví. Nejen, že vyzkoušíte, jak dobře dokážete udržet pozornost pod tlakem a jak rychle si všímáte i těch nejlepších detailů, ale také jimi přispíváte k rozvoji logiky a dalších funkcí mozku. Vše, co se díky nim naučíte, uplatníte jak v osobním, tak pracovním životě.

Jaký je přínos obrázkových testů

Existují různé úrovně optických iluzí, hlavolamů a hádanek, každý si tak přijde na své. Pokud jim budete pravidelně věnovat trochu času, postupně pro vás bude jejich řešení jednodušší a rychlejší. Během krátké doby se tak vypracujete na vyšší úroveň. Jejich provádění navíc pomáhá snižovat úzkost, stres i deprese, takže jimi utužíte své duševní a mentální zdraví.

Dovedete najít dvě rozdílné kočky během pouhých 10 sekund? Jestli ano, máte mimořádné IQ

Další výhody obrázkových hádanek

Podobná cvičení a úkoly přímo stimulují váš mozek, což vede k rozvoji zejména jeho kognitivních funkcí, kreativního a kritického myšlení i fantazie. Navíc při řešení hlavolamů posilujete také svou paměť a předcházíte její případné ztrátě v pozdějších letech. Díky nabytým dovednostem můžete zaznamenat i nárůst sebevědomí a schopnost nacházet originální řešení problémů, jaká by vás dříve ani nenapadla.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte číslo 1

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem mezi samými sedmičkami najít nepatrně se lišící číslo 1. Abyste však byli nanejvýš úspěšní, musíte to stihnout dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 20 vteřin. Díky tomu si snadno na vlastní kůži otestujete, jak na vás působí časová tíseň a s tím související tlak. Zatímco někteří jsou efektivnější a rychlejší, jiní se nedokáží soustředit a ani jednoduchý úkol nezvládnou vyřešit.

Kde se číslo nachází

Pokud se vám podařilo jedničku mezi čísly sedm najít, pak patříte mezi opravdu bystré pozorovatele s úžasným citem pro detail. Jen tak něco vaší pozornosti neunikne a ani časový limit vás nerozhodí. Ve skutečnosti se číslo 1 nachází ve třetím sloupci zleva, čtvrtý řádek zespodu. Jestli vám tento úkol dal zabrat, dejte se rovnou do dalšího cvičení a pusťte se do pravidelného tréninku. Za pár dní pro vás tyto obrázkové testy budou úplná hračka.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle se podařilo jedničku najít vám?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články