Test, který používají oční lékaři: U 22 % pacientů odhalil oční vadu. Úkolem je najít skryté písmenko C do 20 sekund

Vizuální výzvy jsou oblíbenou činností všech věkových kategorií. V dnešní hádance je cílem najít písmeno lišící se od všech ostatních za krátký časový limit.

písmena modrá černá i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Forem optických výzev je celá řada a je jen na vás, kterou si vyberete a který druh bude váš oblíbený. Ať už si zvolíte jakoukoliv výzvu, věřte, že všechny mají společný cíl. Tím je perfektní trénink mozku, aby byl schopný pracovat rychleji a efektivněji, proto jsou vhodné i pro lidi vyššího věku jako prevence ztráty paměti a dalších schopností. Výzvy jsou také skvělé jako trénink očí, rychlejšího vnímání a bystrosti.

Druhy optických výzev

Jednou z forem výzev je hledání rozdílů mezi dvěma obrázky. Obrazy jsou téměř identické, a proto vyžadují pečlivé pozorování, pozornost ke každému detailu a soustředění. Další jsou hádanky se skrytým prvkem či několika prvky v obraze. Úkolem takových hádanek je nalezení konkrétního objektu, většinou za krátký časový limit.

Najděte na obrázku všechny rozdíly a pokořte rekord 8 sekund. Dokáže to jen každý desátý člověk

Jednou z forem vizuálních výzev je hledání odlišného prvku mezi několika identickými. Tou je i dnešní výzva. Na obrázku je 335 písmen G. Výzvou je však najít mezi nimi jedno písmeno C, a to jen za 20 vteřin. Výzvy tohoto druhu vyžadují maximální koncentraci a velkou pozornost k detailům. Jen velmi zkušený a inteligentní jedinec dokáže tuto výzvu splnit za kratší čas.

modrý podklad géčka iZdroj fotografie: Barletta Web

Ukryté písmeno „C“

Pro osoby, které trpí nějakou poruchou zraku, může být tato výzva výjimečně obtížná při dlouhém dívání se na obrázek plný stejných písmen. Po nějaké době pozorování se může obrázek a písmena v něm rozostřovat. Pro jedince se zdravým zrakem se výzva může zdát velmi jednoduchá. Hledání „Céčka“ do dvaceti vteřin však není lehký úkol.

Tato výzva vyžaduje opravdu velké soustředění a dobré vnímání každého detailu na obrázku. I po uběhnutí dvaceti sekund si dejte klidně víc času a soustřeďte se na „Céčko“, jistě ho najdete. Pokud byste rádi nápovědu, zaměřte se na pravou spodní část obrázku. Ve čtvrté řadě odspodu hledané písmeno jistě zahlédnete.

céčko v kroužku iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak jste se s touto výzvou poprali?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články