Pokud máte ostříží zrak, neměla by vám dělat problém: Výzvu s rozdíly vyřeší do 22 sekund jen 7 % lidí

Prohlédněte si pozorně dva na první pohled totožné obrázky a pokuste se mezi nimi najít tři nepatrné rozdíly dříve, než vám vyprší stanovený časový limit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hledání rozdílů na obrázku je oblíbenou zábavou jak malých dětí, tak i dospělých. Téměř nikdo neodolá pokušení otestovat své pozorovací schopnosti a citlivost na detail. Zjistěte, jak dobře se dokážete soustředit navzdory rychle ubývajícímu časovému limitu, a najděte tři drobnosti, které od sebe oba obrázky vzájemně odlišují. Tento úkol dokáže potrápit i opravdu zkušené pozorovatele. Zapněte stopky a pusťte se do jejich hledání.

Jak řešit obrázkové testy

Podobně jako k jiným rozumovým a logickým úkolům i k optickým iluzím a hádankám je potřeba přistupovat obezřetně. Nejprve je vždy potřeba důkladně a zcela porozumět danému zadání. Pokud je příliš dlouhé, rozdělte si informace v něm obsažené na několik částí, abyste měli jistotu, že vám je naprosto jasné, co je vaším cílem. Jedině tak budete moci co nejrychleji najít nejlepší cestu ke správnému řešení.

Dopravní hádanka, na které Češi pohořeli. Kdo ji nevyřeší, neměl by mít oprávnění vlastnit řidičák

Výhody logických cvičení

Ať už pro vás tyto úkoly představují oblíbený zdroj zábavy, nebo způsob, jak si zkrátit dlouhý čas, ve skutečnosti jimi velmi prospíváte svému duševnímu rozpoložení a mentálnímu zdraví, protože pomáhají snižovat hladinu stresu, míru úzkosti i depresí. Nadto zlepšují paměť, zabraňují častému zapomínání a předchází jejímu případnému zhoršení v pozdějších letech.

Najděte tři rozdíly

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem najít mezi na první pohled identickými obrázky ryby tři drobné rozdíly, které je vzájemně odlišují. Jejich hledání vám kromě velkého množství malých detailů ztěžuje ještě skutečnost, že pro úspěšné splnění tohoto úkolu máte stanovený jen velmi krátký časový limit, a to pouhých 22 vteřin.

Kde se rozdíly nachází

Pokud se vám podařilo včas všechny rozdíly najít, pak se řadíte mezi velmi bystré a inteligentní pozorovatele. Podle všeho si dokážete všimnout i těch nejmenších nesrovnalostí. Ve skutečnosti se první rozdíl nachází na hřbetní ploutvi, druhý na puse rybky a třetí před ocasní ploutví. Jestli jste v tomto případě nebyli při hledání úspěšní nebo vám zabralo více času, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých dovednostech pravidelně pracovat.

Jak rychle jste dokázali najít všechny rozdíly vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články