Dopravní hádanka, na které Češi pohořeli. Kdo ji nevyřeší, neměl by mít oprávnění vlastnit řidičák

Otestujte své logické a řidičské schopnosti a prohlédněte si pozorně obrázek křižovatky. Určete pomocí pravidel, jež znáte, které vozidlo projede jako první.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Existují dopravní situace, které dokáží potrápit i opravdu zkušené řidiče. Některá základní pravidla by však měli znát i lidé bez řidičského oprávnění. V tomto případě je vaším úkolem vyhodnotit na základě informací plynoucích z obrázku, kdo bude moci křižovatkou projet jako první. Nenechte se zmást, tento obrázkový test dokáže pěkně zamotat hlavu.

Rozdíly mezi obrázkovými testy

Jednotlivé obrázkové testy, hádanky nebo hlavolamy se odlišují ve způsobu, jakým jsou vytvořeny, i způsobu, jaký úkol lidem přináší. Některé používají geometrické tvary nebo kontrastní barvy, aby vytvořily optickou iluzi. Jindy se zase na první pohled totožné obrázky liší v několika detailech a úkolem je pak všechny rozdíly rozpoznat. Další zase požadují, abyste pomocí informací vyřešili určitou úlohu.

Optická iluze pro bystré jedince: 3 červené šipky zapíchnuté v terči vůbec nevidí 85 % populace

K čemu slouží obrázkové testy

Pravidelné provádění podobných cvičení přispívá k rozvoji kognitivních funkcí mozku, stejně jako kreativního a kritického myšlení. Zároveň tím posilujete paměť, čímž také preventivně předcházíte jejímu zhoršování v pozdějším věku. Dále mají schopnost zmírňovat pocit stresu, úzkosti i depresí. Takže posílíte nejen své logické uvažování, ale i utužíte své duševní a mentální zdraví.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Kdo projede první

Tento obrázkový test vás vyzývá k tomu, abyste na základě všech informací, které z něj vyplývají, určili, kdo projede křižovatkou jako první. Pořadí vozidel musí odpovídat našim zákonům o silničním provozu a zároveň být pro všechny jeho účastníky bezpečné. Prohlédněte si pozorně tento obrázek a zaměřte se na každý detail, který by vám s jeho vyřešením mohl pomoci.

Řešení obrázkového testu

Pokud jste dokázali na správné pořadí projíždějících vozidel přijít, vypovídá to o vaší vysoké inteligenci a analytických schopnostech. Jelikož tramvaje mají podle značení stopku, projedou křižovatkou současně nejprve červené a modré auto. Teprve poté může projet zbytek, protože jejich cesty se již nijak nekříží. Jestli se vám tento úkol nepodařilo vyřešit, otevřete si rovnou další cvičení a zapracujte na svých dovednostech.

Jak se podařilo vyřešit tento úkol vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články