Možná potřebujete brýle: Pokud nenajdete do 10 sekund odlišné číslo, měli byste navštívit očního lékaře

Pusťte se do tohoto jednoduchého obrázkového testu a zjistěte, jaký jste pozorovatel. Vaším úkolem je najít rozdílnou číslici dříve, než vám vyprší stanovený čas 15 vteřin.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Obrázkové testy a hlavolamy jsou skvělým způsobem, jak strávit volný čas a zároveň udělat něco dobrého pro své duševní zdraví a celkovou psychickou pohodu. Jejich pravidelným procvičováním navíc posílíte své logické schopnosti a další funkce mozku. Vyzkoušejte tento jednoduchý úkol a prohlédněte si pozorně obrázek s čísly. Mezi osmičkami musíte najít trojku za méně než 15 vteřin.

Jak fungují hlavolamy

Existují různé druhy hlavolamů a obrázkových testů, které mohou mít také různé formy. Některé spočívají v hledání rozdílů, jiné ukrývají předměty a jejich úkolem je především ošálit lidský mozek a prozkoumat, jak se liší vnímání jednotlivých lidí. Abyste je vyřešili, musíte věnovat pozornost každičkému detailu a analyzovat jednotlivé prvky, které vidíte. 

čepice oči uši

Test inteligence: Podle psychologů dokáže najít na tomto obrázku psa pouze 1 % lidí

Jak řešit hlavolamy

Pokud chcete být v řešení obrázkových testů a hádanek úspěšní, musíte učinit přesné kroky v krátkém časovém úseku. Nejdříve se snažte co nejpřesněji porozumět zadání. Dále problém rozdělte na několik dílčích částí. Pomocí logiky a kreativního myšlení se pak snažte všechny části zadání vyřešit pro získání konečného výsledku. Otevřete svou mysl i neotřelým způsobům, jak k danému problému přistoupit, a dejte se do jeho řešení.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte trojku mezi osmičkami

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít mezi číslicemi osm jednu jedinou rozdílnou číslici tři. Přestože obě čísla na první pohled vypadají téměř totožně, drobným rozdílem se liší. Podmínky hledání vám ještě ztěžuje časový limit 15 vteřin, díky kterému si snadno na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pod tlakem pracuje.

Kde se číslo nachází

Jestli se vám podařilo tento úkol vyřešit, pak máte opravdu dobrý zrak a skvělé pozorovací schopnosti. Ani časová tíseň vás nerozhodí a nijak neztíží hledání řešení. Ve skutečnosti se číslo tři nachází v druhém řádku zespodu a sedmém sloupci zprava. Jestli vám tento úkol zabral mnohem více času nebo jste jej nedokázali vyřešit vůbec, pak se dejte rovnou do dalšího úkolu a zapracujte na svých schopnostech.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle se podařilo trojku mezi osmičkami najít vám?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články