Test inteligence: Podle psychologů dokáže najít na tomto obrázku psa pouze 1 % lidí

Extrémně obtížná optická hádanka, která potrápí mozkové závity i těch nejinteligentnějších. Vaším úkolem je najít na zdánlivě jednoduchém obrázku psa.

čepice oči uši i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Optické výzvy trápí mozkovny spousty lidí, a přesto jsou stále populárnější. Jednoduché vizuální hádanky řeší lidé většinou ze zvědavosti a pro zábavu, jsou také asi nejoblíbenější. Hádanky a výzvy s vysokou obtížností však už dokáží velmi potrápit. Jen jedno procento populace s vysokou inteligencí dokáže vyřešit tuto zdánlivě jednoduchou hádanku do jedné minuty.

Hádanky s vysokou obtížností

Vizuální hádanky mají různé levely obtížnosti. Existují ty nejjednodušší, které trénují mozek a schopnost koncentrace a kritického myšlení mimo jiné u dětí nebo lidí vyššího věku, kteří mohou pomocí optických iluzí, klamů a výzev předcházet ochabování mozkových funkcí. Další úroveň obtížnosti je samozřejmě náročnější a vyřešit takovou hádanku již není snadné, přesto se to většině lidí podaří za krátký čas.

Hádanka, kterou jen málokdo pokoří. Dokážete v krátkém čase najít deštník?

Oproti tomu hádankami s extrémně vysokou obtížností se lidé často trápí. K vyřešení těch nejtěžších je zapotřebí velmi vysoké inteligence, všímavosti, soustředění a rychlého úsudku. Hádanka je o to složitější, když se k ní přidá časový limit a s ním spojený stres. Jen jedinci s vysokým IQ umí rychle analyzovat problém a přijít na výsledek.

muž nos vousy iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Pes na obrázku

Po zhlédnutí zdánlivě jednoduchého obrázku zjistíte, že najít na něm psa bude skutečně obtížné. Někteří jsou zvyklí na hádanky, kde je nějaký prvek ukrytý a ke správnému výsledku jej stačí najít. Tato hádanka je však jiná, proto ji do jedné minuty dokáže vyřešit jen jedno procento populace. Na obrázek se totiž nestačí jen dívat a hledat, jak jste možná zvyklí.

Obrázek vizuální hádanky se zdá být prostým portrétem pána s čepicí a po psovi ani památky. Říkáte si, že ať koukáte, jak koukáte, pes nikde? Mohla by pomoci nápověda, že se nestačí jen dívat, nýbrž je zapotřebí s obrázkem otočit. Po chvíli zkoušení jistě zjistíte, že je nutné obrázek otočit vzhůru nohama a pes bude před vámi. Na tento fígl však přijde jen málokdo.

pes kost ocas iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Jak moc vás tato hádanka potrápila?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články