Na obrázku je chyba, bez IQ 120 si ji ale nelze všimnout. Jste dostatečně chytří na to, abyste ji našli?

Vyzkoušejte své vlastní schopnosti a pokuste se najít logickou chybu ukrytou na obrázku dříve, než vám vyprší čas. Musíte to stihnout do pouhých 6 vteřin.

Hádanka s logickou chybou, kdy si chlapec hraje v pokoji i Zdroj fotografie: Jagran Josh
                   

Obrázkové testy často spočívají v hledání logických chyb nebo rozdílů na obrázku. Jedná se o vynikající nástroj, jak otestovat fungování lidského mozku a prozkoumat, jaké vlivy způsobují odlišnosti jeho funkcí. Pomocí tohoto cvičení si můžete navíc na vlastní kůži ověřit, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem a jak snadno si všímáte i těch nejmenších detailů.

Co jsou hlavolamy

Jedná se o druh hádanky, kterou má řešitel za úkol podle zadání vyřešit. Často jsou k jejich tvorbě využívány geometrické tvary, kontrastní barvy, optické iluze nebo klamy. Vhodnou kombinací pak vytvoří obrázek, který se vymyká běžnému rámci lidského uvažování nebo jej lze interpretovat různými způsoby. Jejich pravidelným procvičováním velmi prospějete svému duševnímu i mentálnímu zdraví.

Test inteligence a kvality zraku v jednom: Najít skrytého medvěda na obrázku z roku 1947 je téměř nemožné. Máte na to 12 sekund

Jak vyřešit obrázkový test

Za úspěchem řešení jakéhokoliv problému stojí především porozumění danému zadání. Hra se slovy nebo zmatené informace vás následně mohou připravit o drahocenný čas, což způsobí vaše selhání. Pokud je to potřeba, rozdělte si zadání do několika částí, abyste měli jistotu, že všemu rozumíte. Dále postupujte systematicky a věnujte pozornost každému detailu. Někdy je potřeba podívat se na obrázek z jiného úhlu, přivřít oči nebo změnit způsob uvažování.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Najděte logickou chybu

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku chlapce hrajícího si v pokoji najít logickou chybu. Kromě velkého množství detailů a barev vám však její hledání ztíží i velmi krátký časový limit. Abyste byli při jejím hledání naprosto úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám vyprší limit 13 vteřin. Zapněte časovač, zaostřete zrak a dejte se do hledání.

Kde se chyba nachází

Pokud se vám podařilo hledanou chybu nalézt, pak patříte mezi vysoce inteligentní a bystré pozorovatele, kterým jen tak něco neunikne. Ve skutečnosti je tou chybou letadlo, se kterým si chlapec hraje, protože má místo svých křídel ptačí. V případě že vám hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení. Stačí pár minut denně a brzy tyto úkoly zvládnete vyřešit rychleji a jednodušeji.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Jak rychle se podařilo najít tuto chybu na obrázku vám?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články