Na obrázku je chyba, kterou zatím odhalilo jen 5 % nejbystřejších Čechů. Vidíte ji také?

Otestujte své logické a pozorovací schopnosti a vyřešte tuto obrázkovou hádanku. Jen velmi malé procento lidí dokáže určit, co je na tomto obrázku nakreslené špatně.

i Zdroj fotografie: Woman Tiscali
                   

Obrázkové hádanky, hlavolamy, optické iluze a klamy se těší obzvlášť velké oblibě. Nejen, že jsou skvělým způsobem, jak si zkrátit dlouhou chvíli, ale také jejich procvičováním uděláte něco pro své duševní zdraví. Provádění těchto úkolů může vést ke zlepšení kognitivních a paměťových funkcí nebo přispět rozvoji kritického a kreativního myšlení.

Jak vznikají obrázkové testy

Tyto úkoly jsou nejčastěji vytvářeny za použití geometrických tvarů, kontrastních barev nebo hry světla a stínu. Občas jsou tvořeny speciálními kresbami, které si lidský mozek dokáže interpretovat různými způsoby. Ten si ve skutečnosti většinu času dokresluje vnímané vjemy na základě dříve prožitých zkušeností, a proto se iluzí nechá tak snadno napálit.

Na první pohled obyčejný obrázek skrývá obrovský nesmysl. Jen jedinci s logickým myšlením si všimnou obří chyby

Využití optických iluzí

Různé druhy obrázkových hádanek a iluzí se využívají nejčastěji ve školství, kde slouží k testování rozumových dovedností studentů. Bývají však také součástí IQ a psychologických testů. Používají se dokonce při rehabilitacích mozku nebo jako prevence před ztrátou paměti a zhoršování některých funkcí mozku. Někdy jsou využívány také při výběrových řízení jako část psychotestů.

iZdroj fotografie: BrightSide

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázku se stanem a kempovacím zázemím chybu. Přestože na první pohled se může zdát, že je vše v pořádku, zkušení pozorovatelé si dokáží všimnout této nesrovnalosti. Zaměřte se pozorně na hledání a prozkoumejte obrázek z různých úhlů. Rozeberte vše, co vidíte, a pokuste se vyřešit tuto záhadu.

Řešení obrázkové hádanky

Pokud se vám podařilo tento úkol vyřešit, patříte mezi velmi nadané lidi s bystrou a otevřenou myslí. Jestli stále tápete, prohlédněte si pozorně dřevo, které je naskládáno pod ohněm a okolo něj. Je jasné, že se jedná o špalky z břízy, přestože okolní les je plný jehličnanů. Nedává tedy smysl, aby se tento druh dřeva do lesa dostal a táborník s ním mohl zatopit. Abyste zapracovali na svých schopnostech, dejte se rovnou do dalšího úkolu a zlepšete svou logiku i svůj postřeh.

Jak rychle se vám podařilo najít na obrázku chybu?

Zdroj: BrightSide
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články