Žáci 3. třídy to zvládají za 15 sekund: Dosadíte chybějící číslo, nebo u této matematické výzvy pohoříte?

Matematické výzvy nemusí být oblíbenou činností pro jedince, kteří ve škole měli problémy s počty. Při řešení tohoto rébusu ale budete potřebovat hlavně logiku.

i Zdroj fotografie: Wrapnroll
                   

Pamatujete si na pohádku, kde pejsek s kočičkou pekli dort? Splácali všechny možné suroviny a nakonec vznikl mix něčeho, co jen málokdo toužil ochutnat. Teď je to podobné, jenom se pustili do matematiky a logiky a přizvali k tomu ještě malou myšku. Toto trio totiž hraje důležitou roli při řešení matematické výzvy, kterou výjimečně schopní jedinci rozlousknou do 35 vteřin.

Pokuste se rozluštit čísla pod jednotlivými obrázky

Pejsek, kočička a myška představují čísla, na která je potřeba přijít, abyste mohli vyluštit celou podstatu této matematické výzvy. Pokuste se tedy otestovat své logické myšlení a odhalit, jaká čísla se pod symboly skrývají. Jakmile se vám odkryjí, budete schopni vypočítat celou úlohu.

Především se zaměřte na detaily. Vzpomeňte si na vaše léta ve školních lavicích. Kolikrát se vám stalo, že jste u opravené písemky z matematiky zjistili, že jste udělali zbytečné chyby z nepozornosti. Dejte si na čas a pořádně si prohlédněte jednotlivé symboly, čísla, znaménka.

matematická výzva iZdroj fotografie: Wrapnroll

Zapojte do matematické výzvy i přátele

Podobné hry jsou také skvělé pro zábavu v kolektivu. Zapojte i své přátele a porovnejte své znalosti. Věřte, že se málokdy stane, že všem vyjde stejný výsledek. Poté můžete polemizovat, proč jednomu vyšlo toto číslo a druhému zase jiné. Kdo má pravdu? Nezapomínejte také, že ten, kdo vyřeší úkol jako první v krátkém čase, nemusí být zrovna ten úspěšný.

Procvičujte svůj mozek pravidelně

Možná jste nebyli ve škole v matematice bůhví jak zdatní, ale nebojte, tato úloha není složitá na počty. Je spíše o logice a pozornosti. Pokud se řešení rébusů, kvízů, vizuálních výzev a podobných hádanek budete věnovat pravidelně, velice tím prospějete svému mozku.

Najděte majitele psa: Jen lidé s logickým myšlením dokáží tuto hádanku vyřešit

Je dokázáno, že pravidelný trénink mozku, například formou křížovek, oddaluje onemocnění nervové soustavy na podkladě degenerativního zániku neuronů, jakým je například demence nebo Alzheimerova choroba. Jinými slovy „bude vám to myslet“ i v 80. Mozek potřebuje být každý den stimulován a mírně zatěžován, aby nezlenivěl.

Řešení matematické výzvy

Nyní si můžete zkontrolovat, zdali jste dospěli ke správnému výsledku. Nejprve je potřeba rozluštit první 2 řádky. V případě prvního se výsledek rovná 0. To tedy znamená, že pes nebo kočka představují 0, protože jakmile se násobí 0, výsledkem je vždy 0. Ve druhém řádku můžete vidět za znaménkem rovná se 7. Vzhledem k tomu, že se jedná o sčítání, buď pejsek, nebo kočička skrývají číslo 7, protože jeden z nich je také 0.

matematická výzva iZdroj fotografie: Wrapnroll

Na třetím řádku je úkolem určit, jaké číslo se nachází pod obrázkem myši. Pamatujete-li si pravidla, víte, že násobení má vždy přednost před sčítáním a odčítáním, tudíž 2 x 2 = 4 a 5 + 4 = 9. Myš představuje číslo 9. Už máte skoro hotovo. Na posledním řádku je jen sčítání. Již z druhého řádku víte, že pes + kočka = 7. Teď k 7 přičtěte ještě 9 a vyjde vám číslo 16.

Jak dlouho vám trvalo řešení úlohy?

Zdroj: Wrapnroll
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články