Najděte majitele psa: Jen lidé s logickým myšlením dokáží tuto hádanku vyřešit

Psi mají do kavárny na obrázku vstup zakázán, a tak chlupáč poslušně čeká na svého majitele přede dveřmi. Zkuste poznat, kterému ze tří mužů pes patří.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Na první pohled se vlastnictví psa může zdát jako procházka parkem s chlupáčem u boku. Ostatně takto na nás působí prakticky všichni majitelé psů. Každý pejskař však ví, že je to velmi daleko od reality. Ačkoli je pes obecně velmi loajální a společenské zvíře, jsou nutná určitá pravidla. Jejich dodržování vám zaručí, že si se svým čtyřnohým parťákem vytvoříte opravdu silné pouto. Ačkoli možností je více, existuje několik zcela základních postupů pro každého psa.

Trénink a zdraví

Tohle není otázka nějakých specifických situací nebo policejní práce, ale věc základních návyků vašeho zvířete. Minimálně psa naučit, kde má vykonávat potřebu, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Dobře vychovaný pes totiž předvídatelně reaguje prakticky na každou běžnou situaci. S klidem pak přistupuje i k neznámým lidem a novým podnětům. Teď se však podívejte pečlivě na obrázek a zkuste odhadnout, komu z pánů patří pes před podnikem.

iZdroj fotografie: Wepress News

Dalším kritickým bodem je u psa zdraví. My jako lidé jsme si vědomi rizik případného odkladu návštěvy lékaře. U pejska je ovšem jiná situace. Veterináře nemůžete považovat jen za dalšího lékaře ve svém rejstříku. Psí život je mnohem kratší než lidský, současně i mnohem komplexnější. Každá nemoc pro něj může být nakonec fatální, pokud není včas odhalena a vyléčena. Není to rozhodně dobré podceňovat, stejně jako preventivní prohlídky.

Na obrázku je chyba, najde ji ale pouze 7 % lidí: Pokud se mezi ně nezařadíte, nemáte příliš vysokou inteligenci

Strava, pohyb a láska

Dostatek pohybu je základem pro psí zdraví. Strava má na zdraví také obrovský vliv, protože kvalitní krmivo dodává potřebné minerály i živiny. Pátrejte tedy po něčem, co má minimum doplňků a kvalitní základ. Do takových druhů se vyplatí investovat. Nejdříve ale zkuste menší objem, zjistíte případné alergie nebo další projevy. Chovejte se ke svému zvířeti s respektem a vlídností, které si zaslouží. Se zlobením se vyrovnávejte v klidu, učení a pokroky odměňujete.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jestli stále tápete, možná vás zmátl člověk s knihou o výcviku psa. Jenže muži uprostřed visí z kapsy kalhot vodítko, navíc ve stejné barvě, jakou má psí obojek. Pokud jste si těchto detailů nevšimli nebo jste si je nedovedli dát do souvislosti, nezoufejte. Potrénujte svou logiku a všímavost na dalších hádankách a brzy vám jejich řešení půjde zcela bez potíží.

Jak jste si poradili?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články