Logická matematická výzva, která potrápila Česko: Přijít na chybějící číslo vyžaduje alespoň 115 IQ

Záludná matematická výzva je zábavným prostředkem, jak otestovat své logické myšlení a schopnost hledat různé principy výpočtu. Pokuste se najít výsledek do 45 vteřin.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Matematické hádanky se zdají být často ty nejsložitější, ale i ti, kteří měli s matematikou ve škole problémy, mohou najít řešení dříve než za 1 minutu. Důležité je vždy najít logické schéma spíše než složitě počítat. Pokuste se najít chybějící číslo v hvězdné sérii za méně než 45 vteřin. Zapojte svou soustředěnost na 100 %.

Objevte logiku výpočtu

IQ testy a matematické hádanky jsou skvělé prostředky, jak otestovat své schopnosti v řešení logických problémů zábavnou formou. Jakmile se řekne matematika, málokdo zajásá radostí, ale pokud se řekne hra, hlásí se všichni. Zde je spojení obou. Pobavíte se a zároveň zaměstnáte svůj mozek a zlepšíte vaše kognitivní schopnosti. Přestože se jedná o počty, nehledejte žádné složité postupy, jak se dopátrat výsledku, zde je nejdůležitější pochopit princip hry.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Je potřeba se soustředit na 100 % a najít logické schéma výpočtu, abyste nalezli chybějící číslo v hvězdné řadě. Dejte si na čas, nespěchejte. Jistě najdete správné řešení, což vám přinese velké uspokojení. Jen si vzpomeňte na tu radost, když vám ve škole vyšla rovnice správně. V tomto případě je to podobné.

Příklad matematický test

Jste jedinec s vysokým IQ? Vypočítejte snadný matematický úkol, ověříte svou bystrost a inteligenci

Řešení matematické výzvy

Pokud jste doplnili číslo 72, můžete si gratulovat. Je to správný výsledek. Pochopili jste tedy logiku uspořádání hvězdné série. Nižší z čísel v paprsku je vždy nutné vynásobit totožným číslem a následně jej od výsledku odečíst.

8 × 8 – 8 = 56

7 × 7 – 7 = 42

11 × 11 – 11 = 110

9 × 9 – 9 = 72

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Čas strávený nad řešení matematické výzvy se vám vyplatil. Získali jste správný výsledek a zjistili o sobě zase něco navíc. Pokud se vám IQ test nepovedl, nezoufejte, můžete trénovat na dalších hádankách a stimulovat svůj mozek k lepším výsledkům.

K jakému číslu jste se dopočítali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články