Jen skutečně chytrý jedinec dokáže určit, která z žen je matkou dítěte. Pokud neuhádnete, nejste připraveni být rodičem

Početí dítěte je považováno za zázrak, a to jak z medicínského, tak i náboženského hlediska. Během těhotenství se pak s tělem ženy dějí věci, které by mnoho lidí vůbec nečekalo.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Samotný proces je na organismus obrovským náporem, mnoho změn je tudíž zcela nevyhnutelných. Jsou však jak dočasné, tak zcela trvalé. Samotná děloha se oproti normálnímu stavu zvětší během těhotenství postupně až 500krát. Objem krve v těle ženy naroste o polovinu, její chodidla o polovinu čísla či více. Po celou dobu těhotenství potřebuje žena asi o 300 kalorií více než normálně. Co dalšího stojí ohledně jiného stavu za pozornost?

Zajímavosti během těhotenství

Už 11 týdnů od početí je plod uvnitř schopen zívat, stejně tak děti i škytají. Respirační centrum jejich vyvíjejícího se mozku funguje zcela totožně jako u dospělého člověka. Jediným rozdílem je absence dýchání vzduchu. Donošené těhotenství trvá zpravidla 37–42 týdnů. Nejdelší zachycené těhotenství trvalo přes rok, konkrétně 375 dní, dítě ovšem vážilo jen 3,147 kilogramu, tedy celkem málo. Která z žen na obrázku je skutečnou matkou dítěte?

iZdroj fotografie: Wepress News

Největší dítě, které se kdy narodilo, vážilo téměř 11 kilogramů, konkrétně 10,77. Možná nepřekvapí, že tento chlapeček zemřel krátce po porodu. Nejtěžší přeživší dítě se narodilo v roce 1955 v italské Averse a vážilo 10,206 kilogramu. Opačným případem byla holčička vážící po 21 týdnech a 6 dnech v děloze jen 0,283 kilogramu. Také přežila. Každý rok se na světě narodí celkově asi 130 milionů dětí, nejvyšší porodnost vykázala roku 2012 Nigérie.

Vizuální hádanka: Pokud ji dokážete vyřešit, určitě by z vás byl excelentní detektiv

Některá „nej“ spojená s těhotenstvím

Konkrétně šlo o 47,6 porodu na 100 osob tamní populace. Porody jsou ovšem málokdy přesné svým termínem. Skutečně ve stanovený den přijde na svět jen asi 5 % narozených dětí. Nejméně je jich v neděli, úterý je naopak nejčastějším dnem v týdnu. S tím jsou samozřejmě spojeny i porodní bolesti. Zatím nejdelší si prožila Joanna Krzysztonek z Polska, u níž trvaly 75 dní. Zmíněná Polka totiž mohla ležet jen vzhůru nohama, aby snížila tlak na děložní čípek. Ze 3 dětí porodila 2.

iZdroj fotografie: Wepress News

Matkou chlapce je první žena. Jejich vlasy jsou stejné, hoch je k ní otočen a její noha míří jeho směrem. Chlapec tak dává najevo, že ženu dobře zná. Její řeč těla ukazuje na zvýšený zájem a starost. Ne každý je schopen rozeznat symboliku drobných gest, je k tomu zapotřebí jistá dávka empatie a vnímavosti. Svou schopnost dedukce však můžete zkusit potrénovat na dalších úlohách podobného charakteru.

Jak moc vám dalo řešení zabrat?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články