Která čára je delší? Až 33 % lidí v tomto neobvyklém testu zvolí špatně

Pokud se o sobě chcete dozvědět něco více, podstupte tento test, který vám pokládá jednu jednoduchou otázku. Téměř nikdo neodpoví správně.

i Zdroj fotografie: Papilot
                   

Na světě nikdy není vše tak, jak se zdá. Po letech zkušeností mají lidé tendenci ve všem hledat nějakou skulinu, nejjednodušší řešení se často zdají podezřelá, proto také často zabřednete do spletitých teorií, které vám akorát zamotají hlavu, a vy už vlastně ani nevíte, co děláte. Svědčí o tom i tato nenápadná hádanka. Nebo možná spíše psychotest, protože nejde jen o znalosti.

Téměř nikdo neumí určit správnou odpověď

Zvláštní shodou okolností téměř 100 % lidí, kteří se pustí do řešení této úlohy, neumí určit správnou odpověď. A někdo se k řešení dokonce ani nepřiblíží. Díváte se na jednoduchý obrázek, odpověď máte na jazyku, ale zaváháte. Ne bezdůvodně, ale podrobnosti až za chvíli. Zkuste nejprve odpovědět na základní otázku.

Na obrázku se ukrývá několik zvířat. Ti nejlepší najdou siluetu dvanácti

Určete, která čára je delší

Která ze dvou čar je tedy delší? Na výběr jsou dvě varianty – A a B. Jedna se zdá pravděpodobnější, ale to neznamená, že tu druhou instinktivně odmítnete. V tomto konkrétním případě dochází k překvapivé sekvenci myšlenkových pochodů. Jako by se vše zdálo jasné, ale nemůžete se s tím tak docela smířit. Říkáte si, kdyby to bylo tak lehké, nebyl by to test. Musí za tím být něco víc.

iZdroj fotografie: Papilot

Řešení hádanky

Jak se ukázalo, naprostá většina uživatelů internetu volí odpověď B. Jaký je pro to důvod, když A je zjevně delší? V tomto případě je špatná varianta na úvodním obrázku označena červeným kroužkem. A není to náhoda. Navzdory tomu, co je viditelné na první pohled, volíte odpověď, která se vám zdá směšná, protože vám ji někdo navrhl.

Je to způsobeno konformismem, tedy změnou chování v důsledku skutečného nebo domnělého vlivu jiných lidí. Podřízení se hodnotám, názorům, pravidlům a normám chování platným v dané sociální skupině. Obecně jde o to, že člen skupiny měl zpočátku jiný názor nebo se choval jinak než skupina, ale následně jej změnil ve směru očekávání ostatních. Většina lidí se nechá ovlivnit, volí proto chybnou variantu B.

Kterou z dvou čar jste vybrali vy a proč?

Zdroj: Papilot
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články