Na obrázku se ukrývá několik zvířat. Ti nejlepší najdou siluetu dvanácti

Internet je plný virálních výzev všeho druhu. Tato vypadá celkem jednoduše, donutí vás ale využít vaši vizuální kapacitu a pozornost na naprosté maximum.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Naše poznání království zvířat se stále rozrůstá a všechny druhy dovedou neustále překvapovat. Koho by například napadlo, že nejhlasitějším zvířetem na světě je jen 2 cm dlouhá kreveta? Druh přezdívaný pistol shrimp dokáže svá klepeta sevřít tak rychle, že vytvoří bublinu. Ta se následně zhroutí a způsobí sonický výbuch. Ten je hlasitější než rána vydaná letadlem Concorde při překonávání rychlosti zvuku.

Opravdu hlasité lusknutí klepetem

Tento šok dosahuje až 230 decibelů a je hlasitější než výstřel z pistole. Implodující bublina také na zlomek sekundy získá teplotu 4 400 stupňů Celsia, což je téměř teplota Slunce. Máte rádi růžové plameňáky? Tito ptáci se ve skutečnosti rodí zcela šedí. Přirozené zbarvení peří získají až později. Je totiž výsledkem stravy bohaté na betakaroten. Teď se pozorně podívejte na soustavu siluet. Kolik zvířat dokážete určit na tomto souboru stínů?

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Měli jste někdy pocit, že se vydry drží ve vodě za ruce? Je to pravda. Skutečně to dělají a chrání se tak proti tomu, aby si ve spánku navzájem odplavaly. Létat ptáky pozadu uvidíte pravděpodobně jen ve sci-fi filmech. Jediný známý druh, který to skutečně dokáže, jsou kolibříci. Činí tak poměrně často, když se vzdalují od květin. Mnoho ryb používá různé toxiny jako obranný mechanismus. Jeden z nich ale zcela cíleně loví delfíni.

Jak se dostat do pohody uvnitř oceánu

Ti naprosto účelově chytají čtverzubcovité – tito jedinci se brání právě toxiny. Ty mohou být ve velké dávce smrtelné, mají ale současně narkotický efekt. Jde také o účinný halucinogen a delfíni si to podle všeho docela užívají. Aneb jak se efektivně sjet v oceánu. Taipan menší je znám jako nejjedovatější had na světě. Jediné jeho kousnutí obsahuje dost jedu na zabití minimálně 100 dospělých mužů. Bez lékařské pomoci umírá oběť do 30 minut.

Do kontaktu s člověkem se nicméně dostávají jen velmi vzácně. Jediné ověřené případy uštknutí tímto hadem byli herpetologové, kteří s nimi manipulovali během jejich studia. Díky protilátce naštěstí všichni přežili. Nejsmrtonosnější tvor světa ale není had, žralok, medvěd ani tygr. Jde o komára. Kvůli přenášení chorob (žlutá horečka, malárie a horečka dengue) mají každý rok na svědomí životy 725 000 lidí. Početně je víc jen termitů a mravenců.

Přepočet hmyzu a krvavá ještěrka

Hmyz je vůbec svým objemem naprosto ohromující. Dle nedávných odhadů připadá na každého člověka na planetě 1,4 miliardy kousků hmyzu. Mravenci už obsadili prakticky každou suchozemskou oblast Země. Jejich populace čítá asi 107–108 miliard jedinců, zatímco lidí je aktuálně 8 miliard. Nejkratší život na planetě má jepice, jejíž kompletní životní dráha zabere jen 24 hodin. Stále si nejste jisti počtem? Pak vězte, že se na obrázku skrývá 12 zvířat.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Mnoho fantasy příběhů obsahuje monstra, která dokáží z očí stříkat jed nebo něco podobného. Rohaté ještěrky dovedou z očí stříkat krev, a to skoro na vzdálenost 1 metru. Tento bizarní mechanismus je obranou, která má zmást predátory. Krev sama obsahuje složku, která je škodlivá. Nejde přitom o jediný trik. Tyto ještěrky se dovedou také nafouknout do dvojnásobku své velikosti. To kolikrát spolehlivě zažene kohokoli, kdo by je obtěžoval.

Jak se vám v testu dařilo?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články