Kolik koní jste na první pohled zahlédli? Výsledek odhalí, co děláte při řešení situací špatně

Podívejte se letmo na úvodní obrázek a zjistěte, jak jste pozorní. Počet koní, které okamžitě odhalíte, o vás dokáže mnohé vypovědět.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Zrakové vnímání je pro kvalitní život velmi důležité, a proto ho začínají trénovat již ty nejmenší děti. V jejich případě jde zejména o rozlišování tvarů, barev a jejich odstínů, rozdílů na obrázcích a nejrůznějších detailů. V případě nějakého problému lze odtušit zrakovou vadu, která dítěti znesnadní pozdější život. Testy pozornosti ovšem neabsolvují pouze děti – začátkem 20. století je prý skládali i zájemci o působení v armádě. Jeden takový si můžete vyzkoušet i vy. Podívejte se letmo na úvodní obrázek a spočítejte koně, které na první pohled vidíte.

Zřetelně vidíte pouze jednoho koně

Jestliže jste po letmém pohledu na úvodní obrázek zřetelně zahlédli pouze jednoho koně, rozlišování detailů není vaší silnou stránkou. Vaše zrakové vnímání je s největší pravděpodobností oslabené, a to buď v důsledku některé z očních vad, nebo zanedbání tréninku. Ovšem nemusíte si zoufat – zrakové vnímání je jednou z oblastí, kterou je možné (s trochou vůle) snadno trénovat a cvičit.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Co se týče vaší osobnosti, jste pravděpodobně spíše impulzivní, tedy činíte rychlá rozhodnutí bez důsledného zvážení všech aspektů dané situace. Zpravidla přehlížíte maličkosti a detaily a raději se soustřeďujete na celek, a to jak v osobním, tak v pracovním životě. Dobře se vám daří při práci v týmu, kdy často přebíráte roli vůdce a koordinátora. Kvůli nepozornosti k detailům jste tvrdohlaví a ve sporech si stojíte neústupně za svým.

Na obrázku jste rozlišili 5 až 10 koní

V případě, že jste letmým pohledem odhalili 5 až 10 koní, váš postřeh a schopnost soustředit se na detaily je na standardní úrovni. Tohoto výsledku dosáhne většina populace. Obecně dokážete vnímat věci i situace velmi podrobně, ovšem leckdy vám některý z detailů „uteče“. Zpravidla se jedná o ty, které nepovažujete za důležité, nebo v oblastech a situacích, které vás příliš nezajímají nebo se vás přímo netýkají.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

V osobnostní rovině jste pečliví a ke každému problému či úkolu se snažíte přistupovat zodpovědně. Oplýváte rovněž zdravým sebevědomím, které vám umožňuje realizovat řadu vámi vytyčených cílů. Ovšem čas od času se vám stane, že se v některém rozhodnutí unáhlíte, což vede k vašemu dílčímu neúspěchu – máte totiž tendenci opakovat úspěšné řešení situací, s nimiž jste se již setkali, a to bez ohledu na možné drobné odlišnosti.

Na první pohled vidíte více než 11 koní

Byli jste na první pohled schopní na úvodním obrázku rozpoznat 11 a více koní? Poté je vaše zrakové vnímání perfektní. Díky schopnosti rozlišovat velké množství detailů jste pro společnost takřka nedocenitelní. Dokážete přicházet s postřehy a řešeními nejrůznějších – na první pohled neřešitelných – situací a zprostředkovat druhým pohled z jiné perspektivy.

Co se týče vaší osobnosti, jste velmi pečliví, cílevědomí a soutěživí. Při snaze porozumět problému můžete snadno sklouznout do bezbřehého zkoumání (nepodstatných) detailů, což vás může zbytečně zatížit a ve výsledku i znemožnit nalezení řešení. Máte rádi přesně vytyčené pracovní postupy a můžete tápat v oblastech, kde je vyžadována kreativita a vlastní invence.

Jaká je na základě tohoto testu vaše osobnost?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články