V optické hádce se skrývá králík: Pokud ho najdete, patříte k 2 % populace, která tuto výzvu zvládla

Králíci jsou velmi zajímavá zvířata. Nevyznačují se vysokou inteligencí, příroda je ale dokonale vybavila k přežití. A v případě tohoto obrázku se jeden dokázal perfektně schovat.

i Zdroj fotografie: JagranJosh
                   

Protože se rozmnožují obrovskou rychlostí, velmi rychle obsazují rozsáhlé prostory, hodně lidí si je také chová jako domácí zvířata. Nejde přitom už zdaleka jen o farmáře nebo čistě stravu. Hodně lidí je má jako mazlíčky. Často je lidé zamění se zajícem, ale mezi oběma zvířaty je dost rozdílů. Je však fakt, že jsou spolu biologicky příbuzní. Co všechno si na nás tedy králíci připravili? Nejsou ani tak neškodní, jak vypadají.

Polovina u nás, druhá v USA

Divocí králíci jsou solidní běžci, kteří dovedou vyvinout rychlost 50–55 kilometrů v hodině. Všech 16 známých druhů amerických králíků žije v lese a nehrabou si žádné nory. Krom toho perfektně šplhají po stromech. Mimo USA pak žijí všichni v norách a po stromech lézt nemohou. Kdysi žil společný předek králíků a dalších hlodavců, konkrétně krys a křečků. Stále však nepatří mezi hlodavce. Teď zpozorněte a zaměřte se na iluzi. Kdepak se králík schovává?

iZdroj fotografie: JagranJosh

V USA žije více jak polovina všech králíků světa. Divocí králíci po celé Evropě hrabou nory, které nejsou jen nory. Jde o hluboká a rozvětvená doupata, často spojená do celých sítí a měst. Ti američtí žijí sami, zatímco další druhy přežívají ve skupinkách. V přírodě loví lidi všechny králíky. Před vyhynutím je tak zachraňuje vlastně jen to, že se množí neuvěřitelně rychle a není možné najednou ulovit všechny.

Dokážete na obrázku najít 5 chyb? Prověřte svůj smysl pro detail a logiku

Obrana a ekosystémy

Před případným rizikem a predátory volí ve většině případů útěk. Nejde-li to jinak, snaží se králík bránit. A pozor, má čím. Kombinuje totiž sílu zadních nohou s ostrými drápy. Těmi může jakéhokoli lovce silně zranit, nebo dokonce zabít. A to vypadají tak neškodně. Králíci se krmí velmi rychle, protože žvýkají neuvěřitelným tempem. Průměrně „žvýknou“ dvakrát za vteřinu, krom toho mají obrovskou výdrž, než se unaví. Pokud v rébusu stále tápete, tady je řešení.

iZdroj fotografie: JagranJosh

Jejich tělesná hmotnost v průměru nepřesahuje 3,5–4 kilogramy, domácí dosahují i 10 kilo. V Austrálii nebyli vůbec žádní, byli tam zavlečeni až koncem 18. století. Králík se na obrázku schoval opravdu dobře, takže ho naleznou jen velmi bystří jedinci. Kdo ve výzvě neuspěl, může vyzkoušet podobné hádanky, je to perfektní cvičení mozku a také velká zábava.

Jak jste si s rébusem poradili?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články