Dokážete na obrázku najít 5 chyb? Prověřte svůj smysl pro detail a logiku

Následující vizuální hádanka se, podobně jako mnoho jiných, stala internetovým virálem. Tak mějte oči na stopkách a zjistěte, co všechno je tu špatně.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Dnešní výjev z jedné normální kuchyně není tak úplně normální. V kuchyni se toho obecně může vyskytovat docela hodně. Nádobí, potraviny, občas nějaké zvíře hlodající kus odpadlého masa. Kořenky, vodovod, prostředky na nádobí. Jenže právě v této konkrétní kuchyni se věci nějak zamotaly a občas nedávají smysl. Napněte proto mozkové závity, zbystřete a odhalte celkem 5 věcí, které tu odporují základní logice.

I kuchyně umí pěkně překvapit

Mimochodem i kuchyně jsou fascinujícím světem. Například největší kuchyně světa se nachází v indickém chrámu Jagannath. Denně obslouží 5 000 – 10 000 lidí, takže potřebuje opravdu hodně prostoru. Proto má na délku 45,7 metru a na šířku 30,4 metru. Dohromady je v ní 32 místností a najednou tu pracuje až 1 000 kuchařů. A pokud byste si mysleli, že obsloužit za den 10 000 lidí je hodně, vyvedeme vás z omylu. Nejdříve ale vypátrejte chyby.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

V Indii ještě zůstaneme, protože se tu nachází také sikhský Zlatý chrám, konkrétně v Amritsaru. V něm je denně obslouženo dokonce 100 000 lidí a jídlo je 100% zdarma. Všechno je navíc ručně děláno dobrovolníky. Každý den jim tak rukama projde v průměru 1 500 kilo rýže, 13 000 kilogramů čočky a 2 000 kilogramů zeleniny. Už tohle jsou úctyhodné rekordy z oblasti světové kuchyně, ale maximum ještě není konec.

Nejvýše položená, nejchladnější a nejrychlejší

Teplota tu běžně klesá na úroveň 73 stupňů pod nulou a pojme 200 osob. Vzhledem k okolnostem prostředí se zde vaří hlavně vysokokalorická jídla pro velký počet lidí. Pokud bychom rozšířili pole záběru, vyjde nám jako nejodlehlejší kuchyně ta na orbitě. Ano, věřte tomu, nebo ne, ale i ISS, tedy Mezinárodní vesmírná stanice, má svoji vlastní kuchyni. Ta se tudíž nachází ve výšce 408 kilometrů nad zemským povrchem.

Vzhledem k rychlosti pohybu zařízení je také nejrychlejší – za jednu vteřinu urazí 7,66 kilometru. Její extrémy tím ovšem nekončí, protože jde také o nejchladnější i nejžhavější místo. Teplota se tu totiž pohybuje od 121 po -157 stupňů Celsia. Stavba celé ISS stála 150 miliard dolarů, technicky jde tedy také o nejdražší kuchyni. Nepřekvapí přitom, že vaření zde je velmi zrádné a astronauti běžně připevňují pomůcky k desce pomocí lepicí pásky.

Řešení nelogičností hádanky

Jestli stále tápete stran obrázku, nebudeme vás už trápit. Na okně kuchyně je místo záclony pověšena blůzka. To by jejímu provozu asi ještě tak nevadilo, ale pracovní lampička místo vodovodní baterie už je problém. Smysl moc nedávají ani boty v jedné ze skříní a globus pod dřezem taky nemá co dělat. Finálním nesmyslem je pak kost u kočky. A teď ještě na chvíli do světa kuchyňských extrémů a rekordů. Co třeba nejdražší kuchyně na planetě?

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Ne nutně nejdražší z hlediska ceny jídla, ale nejdražší co do zařízení. Navrhl ji Claudio Celiberti a celá výroba trvala déle než rok. Zahrnuje skříňky od Murano Crystal, samotný kuchyňský ostrůvek stojí 36 850 liber (1 075 196 Kč) a celá místnost rovný milion liber (necelých 30 milionů Kč). Nejodlehlejší kuchyní na naší planetě je ta na výzkumné stanici Amundsen-Scott. Leží na jižním pólu, takže jde také o nejjižněji položené kuchyňské zázemí celého světa.

Jakou nejpodivnější kuchyni jste navštívili?

Zdroj: LiveScience
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články