Zarostlé chloupky nemusí být problém. Dají se vyřešit snadno a hromadně, a také jim lze předcházet

Delikátní problém zarostlých chloupků trápí většinou ženy. Hlavně ty, které při jejich pravidelném odstraňování používají vosk nebo holicí strojek.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zarostlý chloupek je kosmetická vada a neohrožuje vaše zdraví. Může ale vést k nerovnostem kůže a následně například i zánětům. Případně může usnadnit cestu do těla nějaké komplikované infekci. Přestože je tedy zdravotní závažnost tohoto problému spíše malá, odstraněním těchto chloupků můžete předejít mnohem vážnějším komplikacím. Nezanedbatelná je samozřejmě i estetická stránka věci.

1) Proveďte jemnou exfoliaci své pokožky

Pleťový peeling je třeba dělat pečlivě a pravidelně. Nejde přitom o postup užitečný jen z hlediska prevence zarůstajících chloupků. Tento postup pomáhá celkovému omlazení vaší pokožky. Pokud odstraňujete mrtvé buňky v pravidelných intervalech, pomáháte své pleti k regeneraci a opravě vlastními silami. Výsledkem je pak celkově zdravá kůže s přirozeným vzhledem.

2) Udržujte organismus správně hydratovaný

Vaše pokožka nemusí vypadat vysušeně a napjatě, aby právě v takovém stavu byla. Používejte pravidelně kvalitní tělové mléko, hydratační krém nebo kosmetický olej. Dosáhnete tak dlouhodobé jemnosti, pružnosti a hebkosti, což opět vede ke snadnějšímu vypadávání chloupků. Stávající potenciálně problematické ochlupení tak bez potíží opustí vaše tělo, přičemž nebudou potřeba žádné speciální procedury a manipulace navíc.

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Otestujte více metod odstranění chloupků

Je dost možné, že jste si zvykli odstraňovat neposedné chloupky nějakým konkrétním způsobem. Nicméně časté nanášení vosku či kontakt kůže s žiletkou zvyšuje její podráždění. Pak se mohou množit zánětlivá ložiska a ve výsledku se situace jen zhorší. Chloupky pak navíc nemohou přirozeně růst. Nikdy však není pozdě vyzkoušet nějaký jiný postup, například epilaci speciálním přístrojem, kterým se neduhům vyhnete.

4) Zarostlé chloupky uvolněte pinzetou

Může se stát, že chloupek je zaražený pod kůží a nemůže se dostat ven. V takovém případě ho dostaňte na povrch pinzetou. Nástroj sterilizujte a pokožku napařte, aby se póry otevřely. Dezinfikujte i postiženou oblast, v případě abscesu ho propíchněte jehlou a vytlačte hnis. Chloupek vypačte jehlou a vytáhněte pinzetou. Opět vše dezinfikujte a na ránu dejte pro jistotu antibakteriální náplast. Předejdete tak nežádoucí aktivitě mikrobů.

5) Pořiďte si do sbírky krém proti akné

Jestli se nad kůží zvedá odpudivá boule a není vidět ani špička chloupku, pomůže krém proti akné. Volte produkty, které obsahují kyselinu salicylovou nebo glykol. To je nejsilnější aktivní složka, která v postižených částech redukuje otoky. Zároveň také brání pronikání infekcí do pokožky. Tento přídavek spolu s pravidelným pečlivým čištěním zmírní průběh postižení.

iZdroj fotografie: Pxhere

6) Chloupkové směrovací tonikum

Do nádoby nalijte trochu jablečného octa o pokojové teplotě. Namočte do něj ručník a na 5–10 minut aplikujte na oblast s rizikovými chloupky. Tento postup opakujte 2–4krát denně. Ocet způsobí, že rizikové chloupky budou růst rovně nahoru jako pravítko.

7) Objevte svou vášeň pro kosmetické oleje

Jde o širokospektrální produkty, které vyživují pokožku a obsahují také mírná sedativa, jsou použitelné jako masky. Olej z čajovníku, kokosu, pšeničných klíčků, růže nebo mandle pomáhá v tenké vrstvě na kůži spolehlivě zmenšovat otoky. Tyto oleje také účinně brání infekcím, které hrozí právě v ohniscích zarostlých chloupků. Olej nanesený před samotným odstraněním chloupků postup výrazně usnadní, snižuje bolestivost a je prakticky neviditelný.

Jaké kožní problémy vás v životě potrápily?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články