Najít číslo 49 do 10 sekund je téměř nadlidský úkol: Bez značné dávky inteligence to nejspíše nedokážete

Otestujte své zrakové schopnosti a dejte se do hledání rozdílného čísla. Musíte to však stihnout dříve, než vám vyprší stanovený časový limit, který je jen 15 vteřin.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hledání rozdílů v časovém limitu je vzrušující druh zábavy, při kterém otestujete své pozorovací a analytické dovednosti. Zapojte logiku a zaměřte se i na ty nejmenší detaily, aby vám hledané řešení neuniklo. Abyste byli v tomto případě úspěšní, musíte najít hledané číslo dříve, než vám vyprší čas. Zapněte stopky a pusťte se do jeho hledání.

Co je hlavolam

Jedná se o druh hádanky a obrázkového testu, který je potřeba vyřešit použitím logiky a kritického myšlení. Často jsou k jeho tvorbě využívány geometrické tvary, kontrastní barvy nebo umělecké kresby, které je možné interpretovat různými způsoby. Abyste dokázali optickou iluzi prokouknout nebo daný úkol vyřešit, musíte se na něj podívat ze všech možných, někdy snad i nemožných úhlů pohledu.

Jen génius dokáže najít všech 10 rozdílů do pouhých 40 vteřin. Není divu, že tato optická hádanka většinu pořádně naštvala

Jaké jsou výhody hlavolamu

Hlavním přínosem je mentální stimulace mozku, která vede k rozvoji jeho kognitivních funkcí, kritického a kreativního myšlení i fantazie. Dále dochází ke zlepšování paměti a předcházení její případné ztrátě v pozdějších letech. Zároveň jejich pravidelným procvičováním můžete snížit úroveň stresu, míru úzkosti a depresí. Prospěje tak i svému duševnímu zdraví.

Najděte číslo 49 

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem mezi na první pohled stejnými čísly najít to, které se od ostatních liší. Pro jeho nalezení však máte stanovený jen velmi krátký časový limit, a to pouhých 15 vteřin. Díky tomu si na vlastní kůži otestujete, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Zjistěte, jak rychle dokážete hledané číslo najít.

Kde se číslo nachází

Pokud se vám hledané číslo podařilo v časovém limitu nalézt, pak to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích schopnostech a vysoké citlivosti na detail. Ve skutečnosti se číslo nachází v pátém řádku shora, v pravém krajním sloupci. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času, nebo jste jej vůbec nalézt nedokázali, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení. Postupně pro vás bude řešení těchto úkolů mnohem rychlejší a jednodušší.

Jak rychle jste dokázali najít hledané číslo vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články