Na obrázku se nachází králíček, který tam nemá co dělat. Dokážete ho rozeznat dříve, než uplyne 15 sekund?

Vizuální výzvy testují vaši zrakovou ostrost a pozorovací schopnosti. Mívají podobu optických klamů nebo hádanek a jejich řešení může být zábavné.

králíci uši čumák i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Vizuální testy jsou lidmi velmi oblíbené, protože poskytují vynikající rozptýlení a mohou zajistit zábavu, pokud hádanky řešíte s přáteli či rodinou. Kromě zábavy však pomáhají zlepšit pozorovací schopnosti a koncentraci. Ne vždy je to ale jednoduché. Tato hádanka spočívá v tom, že za méně než 11 vteřin musíte najít jednoho odlišného králíka v záplavě identických králíků.

Test všímavosti

K dosažení úspěchu u vizuálních výzev tohoto druhu musíte mít trpělivost a pozorně se dívat na obrázek před vámi. Kromě toho je zapotřebí také velká koncentrace a neobvyklá všímavost ke každému detailu obrázku. Právě vaši všímavost otestujete řešením hádanek, kde je několik identických objektů a jeden s minimální odchylkou.

Pokud si myslíte, že patříte mezi 2 % populace s vysokým IQ, zkuste si tento optický test a najděte skrytou tvář

Časový limit této výzvy je sice 11 vteřin, ale na úspěšné vyřešení si klidně dejte více času. Pokud optické hádanky řešíte s rodinou či přáteli, může z toho vzniknout perfektní zábava. Kdo z vás je bystřejší a našel odlišného králíka za kratší čas? Zároveň podporujete mozek k vyšší činnosti a přijetím výzvy potrénujete i vaši představivost.

králíci uši černá iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Pátrání po odlišném králíkovi

Přijali jste výzvu a teď se snažíte vypátrat králíka s drobnou odchylkou? Nebuďte ve stresu z časového limitu a zkuste si prohlédnout obrázek před vámi z několika úhlů. K dosažení cíle by mohlo pomoci i přiblížit či oddálit obraz. Při delším hledání mohou vaše oči obraz rozostřit, proto si klidně dejte pauzu, a až vaše oči budou schopné zase zaostřit, hledejte dál.

Našli jste králíka, a dokonce jste splnili časový limit 11 vteřin? Pak vám náleží velká gratulace. Pokud jste jej ještě nenašli a rádi byste se uchýlili k nápovědě, pak svou koncentraci přesměrujte na ocásky. Jeden je odlišný. Pokud jste ho nenašli ani tak, je zde odpověď. Králík s odlišným ocáskem je v pravé dolní části obrázku. A je také označený na obrázku níže.

žluté pozadí králík ocásek iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Za jak dlouho jste našli odlišné zvíře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články