Jen lidé s IQ alespoň 115 dokáží vyřešit tento logický hlavolam: Pokud doplníte číslo místo otazníku, můžete si gratulovat

Pomocí tohoto záludného matematického testu si skvěle ověříte, jak dobře dokážete pracovat se svým logickým uvažováním a dříve nabytými matematickými dovednostmi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obrázkové testy jsou oblíbeným způsobem, jak si otestovat vlastní IQ a další schopnosti z pohodlí domova. Jejich popularita ještě roste díky internetu a sociálním sítím, protože se tak do jejich řešení mohou zapojit lidé z celého světa. Vzájemně pak spolupracují, soupeří a sdílejí dosažené výsledky. Zjistěte, jak jste na tom, a pokuste se najít chybějící číslo.

Jaké jsou výhody hlavolamu

Pravidelným procvičováním optických iluzí, hádanek a hlavolamů přímo stimulujete mozek, díky čemuž dochází k rozvoji některých jeho funkcí. Zároveň se tím zlepšuje vaše paměť a předcházíte také její případné ztrátě v pozdějších letech. Velmi pozitivně tato cvičení působí na duševní zdraví, protože pomáhají snižovat míru stresu, úzkostí i depresí.

Otestujte své logické a analytické myšlení: Najděte 16 kruhů mezi obdélníky

K čemu slouží hlavolamy

Obrázkové testy jsou obecně často využívány ve vzdělávání, kde bývají součástí IQ testů a jiných vědomostních zkoušek. Důležitou roli hrají také ve zdravotnictví, tam pomáhají pacientům při terapiích a rehabilitacích po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Některé firmy je využívají při výběrových řízeních, aby lépe odhadly schopnosti uchazečů o zaměstnání.

Najděte chybějící číslo

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem v tabulce najít chybějící číslo. Aby se vám to podařilo, musíte nejprve přijít na klíč, na základě kterého jsou všechna čísla v tabulce doplněna. Pokuste se přijít na to, jaký mezi sebou mají vztah, a dejte se do počítání. Tímto způsobem skvěle otestujete nejen svou logiku, ale i matematické schopnosti.

Které číslo v tabulce chybí

Pokud se vám podařilo chybějící číslo rozluštit, pak patříte mezi velmi inteligentní a bystré jedince. Ve skutečnosti je hledaným číslem číslo 22. Abyste jej odhalili, musíte dvě první čísla v řádcích napřed vynásobit a poté druhé číslo od výsledku odečíst. Konkrétně tedy 8 x 3 = 24 – 3 = 21 a v posledním řádku 12 x 2 = 24 – 2 = 22. V případě, že jste tento příklad vyřešit nedokázali, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Jak rychle se podařilo doplnit chybějící číslo do tabulky vám?

Zdroj: FreshersLive
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články