Dokážete spočítat všechny kruhy na obrázku do 9 sekund? Podle psychologů to zvládnou jen lidé s IQ 120

Jen opravdový génius dokáže tento úkol vyřešit. Prohlédněte si pozorně tuto optickou iluzi a spočítejte, kolik kruhů se v ní ukrývá. Tento test rozhodně potrápí váš mozek.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Vyzkoušejte své pozorovací schopnosti a logické myšlení a dejte se do tohoto obrázkového úkolu. S jeho pomocí odhalíte své silné i slabé stránky. Abyste dokázali najít jeho řešení, musíte nejprve prohlédnout skrz optickou iluzi. Aby pro vás tento úkol nebyl příliš jednoduchý, máte pro jeho úspěšné splnění stanovený časový limit 9 vteřin.

Jak zjistit hladinu IQ

Pokud byste chtěli znát přesnou hodnotu, které vaše inteligence dosahuje, museli byste podstoupit složité testování pomocí souboru různých logických úkolů. Tento příklad vám však alespoň přibližně naznačí, jak byste si při IQ testu vedli. Svou logiku, stejně jako kritické myšlení a kognitivní funkce mozku však můžete pravidelným tréninkem zlepšit a celkově tak dosahovat mnohem lepších výsledků.

V kavárně se důmyslně schovaly myši. Někteří jejich hledáním stráví i několik minut, všímavým stačí pár vteřin

K čemu se používají IQ testy

Nejčastěji jsou využívány ve vzdělávacích systémech, kde mají za úkol prozkoumat dovednosti a znalosti žáků. V psychologii zase pomáhají odhalit principy, na základě kterých se liší a vyvíjí fungování lidského mozku. Ve velké míře slouží také jako druh zábavy a způsob, jak si zkrátit dlouhé chvíle. Různé optické iluze a klamy mají za úkol ošálit mozek a zkreslit vnímanou realitu. Navíc odvádí pozornost od právě prožívaných chvil.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Spočítejte kruhy na obrázku

V tomto cvičení je vaším úkolem spočítat všechny kruhy na obrázku. Musíte to však stihnout dříve, než vám vyprší předem stanovený časový limit 9 vteřin. Za tuto krátkou dobu byste měli prohlédnout optickou iluzi a zjistit správné řešení. Někteří lidé pod tlakem dokáží pracovat rychleji a efektivněji, jiní mohou začít panikařit a ztratit kontrolu nad svým jednáním i myšlením.

Kolik kruhů je na obrázku

Pokud se vám podařilo tento úkol vyřešit, pak patříte mezi opravdu bystré a inteligentní jedince. Jen malé procento lidí si s tím dokázalo poradit a spočítat opravdu všechny kruhy. Ve skutečnosti je na obrázku celkem 9 kruhů. V případě, že jste úkol nevyřešili nebo vám jeho řešení trvalo příliš dlouho, dejte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte postupně na svých dovednostech. Do budoucna se vám tyto schopnosti budou skvěle hodit.

Jak rychle se podařilo spočítat kruhy vám?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články