Bez IQ 110 nemáte žádnou šanci najít odlišné číslo: Máte na to 15 sekund, tak ukažte, že na to máte

Lidské oko je úžasný nástroj s mnoha vychytávkami a užitečnými funkcemi. Je však třeba je chránit i vnějšími nástroji, jako slunečními brýlemi a pravidelnými prohlídkami.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kromě kvality samotných brýlí proti slunci má vliv také jejich nasazení, tedy nejlépe ve stylu „kolem celého oka“. Před infekcí pomáhají oko chránit zase slzy. Jakékoli částice či prach, které skutečně projdou přes obranný val obočí a řas, jsou vyplaveny slzami. Nejde přitom jen o nějakou slanou vodu, ale koktejl protilátek. Při prakticky jakémkoli nebezpečí se navíc oči instinktivně zavřou. Vynikající reflexivní kontrola je automaticky zavře, kdykoli je nějaký objekt příliš blízko.

Kombinovaná ochrana oka

To samé platí pro situace, kdy se v blízkosti objeví jasné světlo. Za zmínku stojí, že během vyšetření zraku lze detekovat také schizofrenii. Tuto vážnou duševní poruchu lze při jednoduchém očním testu objevit s přesností na 98,3 %. Jde o kontrolu abnormality očních pohybů. Když jsou astronauti ve vesmíru, nemohou plakat, protože chybí gravitace. Tekutina se tudíž hromadí v oku a silně pálí. Teď upřete svou pozornost na obrázek a najděte číslo 85.

Další nemocí diagnostikovanou obvykle během očních testů je cukrovka. Při diabetes 2. typu se většinou nevyskytují viditelné příznaky. V takových případech je nemoc většinou zachycena právě díky malým krvácením v oku. Konkrétně jde o únik z krevních cév v zadní části. Každý rok mrknete v průměru 4 200 000krát. Děti přitom mrkají mnohem méně než dospělý člověk, asi 1–2krát za minutu. Údajně protože otvírají méně oči, tudíž je u nich menší potřeba „promazávání“.

Jste všímaví? Zkuste mezi zvířátky najít srdce a hvězdu. Jen málokdo to svede do 10 sekund

Jídelníček a kontakt s okolím

Dobrý zrak pomáhá zachovat jídelníček obsahující vitamin A, C a tučné ryby. Konzumace mastných ryb typu lososa nebo makrely aspoň 2krát za týden přispívá k nižší degeneraci spojené s věkem. Oba vitaminy zase pomáhají udržet oční kondici. Jeden na druhého se v průměru díváme asi 7 vteřin, pak oči odvrátíme. Stálý oční kontakt bývá zastrašující. Jakmile ale někoho posloucháte, udržujete oční kontakt 90 % času. Tápete? Tady je řešení rébusu.

Oko je nejrychlejší sval těla, stahuje se za méně než 1/100 sekundy. Sledování pohyblivých objektů je možné díky 7 pohybům celého svalu. Pokud se vám hledané číslo podařilo rychle zachytit, pak jsou vaše oči opravdu dobře vytrénované. Jestli vám úkol činil potíže, zkuste své sledovací schopnosti a bystrost procvičit při řešení dalších vizuálních hádanek. Zlepšení se brzy dostaví.

Jak rychle jste rozdílné číslo našli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články