Vizuální hádanka, která rozdělila uživatele internetu. Správný počet koní na obrázku odhalí jen člověk se zdravým zrakem

Na internetu se objevila optická hádanka, jejíž řešení lidi rozděluje. Tato záhadná ilustrace vám pořádně zamotá hlavu. Kolik koní je doopravdy na obrázku?

koně sníh hlavy i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Internet je svět neomezených možností a kromě jiného zde najdete i spoustu obrázků a ilustrací, které lidem dávají pravidelně zabrat. Říká se jim optické hádanky, klamy, iluze a výzvy. Tato hádanka ale patří mezi ty nejzáludnější. Na ilustraci je několik koní. Lidé se však nemohou shodnout na konečném počtu, a tak se povedlo jednomu obrázku rozdělit uživatele internetu. Podívejte se na obrázek, kolik koní zde vidíte vy?

Optická hádanka, která vám dá zabrat

Na internetu stále více oblíbené optické hádanky se dělí do několika kategorií. Existují jednodušší iluze například pro děti nebo pro jedince, kteří utrpěli mozkovou příhodu a díky iluzím a hádankám vlastně rehabilitují. Pak samozřejmě existují i těžší hádanky, jež zamotají hlavu i zkušenému luštiteli optických výzev. Do kategorie těch náročných spadá i tato ilustrace umělkyně a ilustrátorky Bev Doolittle.

Hádanka, kterou jen málokdo pokoří. Dokážete v krátkém čase najít deštník?

Optická hádanka, na které je skupina koní v zasněžené krajině, se objevila na Twitteru a dalších sociálních sítích. Kvůli stylu obrazu a dokonalému splynutí zvířat s pozadím se však lidé nemohou shodnout, kolik koní na obrázku vlastně je. Řešení této hádanky dá vaším očím a mysli pořádně zabrat. Soustřeďte se a dejte se do počítání.

koně hádanka sníh iZdroj fotografie: Prima Lajk

Koně v zasněžené krajině

Obrázek, ze kterého se stala velmi obtížná optická hádanka, je dílo americké umělkyně Bev Doolittle. Ta pracuje převážně s akvarelovými barvami a nyní je jí už 76 let. Bev vytváří obrazy amerického západu, které obsahují témata indiánského života, divokých zvířat, krajiny a koní. Právě poslední zmíněné bylo schopno rozdělit uživatele internetu na dva tábory.

Obraz s koňmi americké umělkyně se stal na sociálních sítích hitem, ale jen a pouze sama autorka ví, kolik koní na obrázku přesně je. U této hádanky však stačí jen správně počítat. Někteří lidé tvrdí, že na obrázku vidí hned 7 koní. Experti i sama autorka obrazu však trvají na čísle 5. Na ilustraci se dají poznat podle počtu hlav, kterých je pouze 5.

koně v kroužku iZdroj fotografie: Prima Lajk

Kolik koní jste napočítali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články