Tímto testem lékaři testují zrak pacientů: Dokážete do 15 sekund najít na obrázku schovanou kočku?

Ač se jedná o originální fotografie, někdy jsou zachycené tak perfektně, že jsou dokonalou optickou iluzí. V tomto případě je na obrázku dvorku ukrytá kočka.

i Zdroj fotogrfie: Humor Bibelen
                   

Otestujte své pozorovací schopnosti a zjistěte, jak dobře si dokážete všímat jednotlivých detailů. Jen velmi malé procento lidí dokáže na fotografii zahradního dvorku nalézt ukrytou kočku. Přestože se jedná o poměrně jednoduchý úkol, ve skutečnosti vaši mysl potrápí více, než tušíte. Prohlédněte si pozorně tento obrázek a pusťte se do hledání ukrytého zvířete.

Využití optických klamů

Obecně spoustu lidí přitahuje všechno tajemné, neznámé a záhadné. Proto jsou optické klamy a iluze v dnešní době tak oblíbené. Nejčastěji slouží jako zdroj zábavy. Sociální sítě umožňují jejich rychlé sdílení a zároveň nabízí možnost porovnat své dovednosti s celým světem. Velkou roli však hrají také ve vzdělávání nebo zdravotnictví. Často slouží jako součást IQ testů nebo při tvorbě psychologických profilů a při zjišťování, jak funguje lidský mozek.

Oklamou váš mozek

Pomocí geometrických tvarů, kontrastních barev, hry světla a stínů dokáží navodit pocit pohybu. Některé předměty změní svou velikost nebo zcela zmizí, přestože se nachází přímo před vašima očima. Ve skutečnosti mozek nestíhá neustále zpracovávat tak velké množství vjemů, a proto si některé informace vyhodnocuje a dokresluje na základě dřívějších zkušeností. Proto je tak snadné jej optickými iluzemi ošálit.

iZdroj fotogrfie: Humor Bibelen

Kde se nachází kočka?

Vaším úkolem je v tomto případě na fotografii nalézt a odhalit ukrytou kočku. Jen velmi bystří a citliví lidé tento test dokáží vyřešit. Pokud si jej chcete ještě ztížit, můžete si pro jeho provedení stanovit časový limit 20 vteřin. Takto si navíc na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem a zda vůbec dokážete v takovou chvíli jasně uvažovat.

Řešení obrázkového testu

Jestli se vám ukrytou kočku podařilo najít, pak jste velmi pozorný pozorovatel a patříte mezi velmi nadané lidi. V případě, že však tápete nebo vám hledání zvířete zabralo více času, nemusíte zoufat. Kočka leží v trávě zhruba uprostřed fotografie. Najdete ji ve vyznačené části níže. Abyste své dovednosti zlepšili, začněte rovnou s tréninkem podobných cvičení. Za pár dní pro vás bude řešení těchto úkolů mnohem snazší. Nabyté dovednosti využijete v osobním i pracovním životě.

iZdroj fotogrfie: Humor Bibelen

Jak rychle se podařilo najít kočku vám?

Zdroj: HumorBibelen
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články