Tak toto je extrém: Najít zvíře na obrázku je téměř nemožné, dokázalo to jen 0,3 % lidí. Bez zraku ostříže to nezvládnete

Království zvířat je plné známých zajímavostí. Některé si můžete pamatovat ze školy, jiné vás asi překvapí. Potrénujte zrak a pokořte tuto zvířecí optickou iluzi.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Věděli jste například, že krevety mají srdce v hlavě? Takový šnek zase dovede spát až 3 roky, což by se mnoha lidem nepochybně líbilo. Koala má natolik nerozeznatelné otisky prstů od člověka, že tento medvídek už několikrát způsobil zmatky i na místě činu závažných zločinů. Slimáci mají čtyři nosy, slon je jediné zvíře, které nedokáže vyskočit. Žábu můžete zhypnotizovat, když ji otočíte na záda a budete ji hladit v oblasti žaludku.

Překvapivý obsah ledovců

Roh nosorožce působí nepochybně pevně a majestátně. Přitom se však vlastně skládá z „vlasů“ tohoto zvířete. Lenochod tráví jídlo celé dva dny, ze své pomalosti tedy nepolevuje ani při zažívání. Některým lidem by se takový provoz nejspíš také líbil. Antarktida je známa hlavně svými ledovci, majestátními bílými útvary. Skoro 3 % jich ale tvoří zmrzlá moč tučňáků. Teď se ale zaměřte na obdélník tvořený diagonálními čarami. Které zvíře se v něm skrývá?

iZdroj fotografie: Wepress News

Když jsme u té absence orgánů nebo funkcí, žirafy nemají hlasivky, klokani zase nedokážou prdět. Oko pštrosa je větší než jeho mozek. Orangutani jsou velcí šplhavci po stromech. Asi polovina z nich má také zlomeniny kostí v důsledku pravidelných pádů z větví. Žáby nedokáží normálně zvracet. Pokud už tento reflex musí použít, jde ven celý obsah žaludku. Veverky své žaludy a oříšky ukrývají. Každý rok tak neúmyslně zasadí tisíce nových stromů.

Přirozený růst nových stromů

Dochází k tomu tím, že pravidelně zapomínají na své úkryty, plod tedy normálně zakoření. Želvy dovedou dýchat i skrze pozadí. Pokud se vám někdy podaří důkladně polechtat krysu, můžete zaslechnout její smích. Vepř mívá orgasmus trvající 30–45 minut. Co by za to některé dámy daly. Když jsme u toho sexu, ústřice dokáže změnit pohlaví podle toho, co se jí pro aktuální styk více hodí. Jestli stále tápete, pak zvíře na obrázku dokáže dýchat pozadím, jde totiž o želvu.

iZdroj fotografie: Wepress News

Koulování nepatří jen do lidské říše. Japonští makakové totiž pro zábavu také vytváří sněhové koule. Dobrat se řešení této náročné vizuální výzvy dokáže opravdu málokdo. Ze všech těch čar se až dělají mžitky před očima. Každopádně neváhejte vyzkoušet i další optické hádanky, díky stimulace mozku vylepšíte řadu svých dovedností, což oceníte i v každodenním životě.

Jak rychle jste ji odhalili?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články