Češka párkrát kliknula na internetu a byla o 1,5 milionu chudší. Jde o starý známý trik, Češi se však na něj stále nechávají nachytat. Škody jsou přitom nevyčíslitelné.
Kybernetičtí útočníci na internetu necílí pouze na důvěřivé seniory nebo mladé naivní lidi. Čím dál častěji si zahrávají také s našimi city v podobě romantických podvodů. Jedná se o záludné a nemravné praktiky, které působí značnou finanční i citovou újmu oběti. Podvody cílí především na ženy středních let, které na Facebooku a dalších sociálních sítích hledají způsob, jak zahnat svou samotu. Kvůli zprávám na Facebooku plným lásky jsou následně schopné udělat cokoliv. Policie před těmito praktikami důrazně varuje.
Románek na internetu skončil tragédií
Policie aktuálně řeší případ romantického podvodu, který prožila žena z Hradce Králové. Na internetu ji oslovil muž, který se vydával za pracovníka na ropné plošině u pobřeží Spojeného království. Dotyčný si dokázal velmi rychle a jednoduše získat náklonost oné ženy. Sliboval ji vážný vztah a spoustu peněz.
Netrvalo však dlouho a začal z ní pod různými záminkami tahat peníze. Žena jeho žádostem vždy vyhověla, aniž by pojala jakékoliv podezření, že se může jednat o podvodníka. Takhle mu postupně poslala statisíce korun, než jí došlo, že zde něco nehraje a muže si zablokovala, jak uvádí Hradecký Deník.
Hned však následoval další podvod
Krátce po této zkušenosti ženu na internetu kontaktovala společnost Unicef a nabízeli jí pomoc a odškodnění za podvodné jednání. Zoufalá žena se této příležitosti chopila a údajné společnosti naposílala další desetitisíce korun. Po nějaké době jí došlo, že i tentokrát sedla na lep vychytralým podvodníkům.
Žena tak během několika týdnů přišla o téměř 1,5 milionu korun. Polovinu z této částky si navíc vypůjčila. Nepříjemná zkušenost ji tak přinesla pouze ztracené naděje, zlomené srdce a dluhy, které bude muset dál splácet. Ačkoliv svůj případ nahlásila na policii, šance dopadení neznámých pachatelů je mizivá. Žena své peníze už nejspíš nikdy neuvidí.
Děje se to častěji, než si myslíte
Bohužel se nejedná o jediný případ, kdy naivní oběť uvěřila romantickým zprávám na internetu. Podobný případ zažila také žena na Brněnsku, která jistému humanitárnímu doktorovi posílala platby v kryptoměně. V tomto případě činila škoda 200 tisíc korun. Pokud i vy máte podezření, že s vámi někdo manipuluje a snaží se z vás vymámit peníze, zkuste se svěřit své rodině nebo přátelům, kteří vám mohou otevřít oči a poukázat na podvodné jednání dřív, než bude pozdě.