Ukrytý poklad německých vojáků. Má hodnotu 830 miliard korun, stále se ho však nedaří najít. Vědci spekulují nad tím, kde může být. Skrýší má prý být dohromady jedenáct.
Druhá světová válka byla plná bezpráví, které bylo mířeno především proti Židům a dalším nepohodlným menšinám. Posedlost čistou árijskou rasou však nebyla jediná posedlost, která Hitlera a jeho důstojníky poháněla. Velkou motivaci představovaly také peníze a především zlato, které mohli v okupovaných územích nakrást. Mnoho okupovaných zemí tak přišlo kromě zlata a drahocenných kovů také o vzácná umělecká díla. Poklad německých vojáků se dodnes nepodařilo kompletně najít.
Ztracený poklad německých vojáků
Už na počátku druhé světové války dostali němečtí vojáci jasný rozkaz – veškeré zlato a cennosti je nutné zkonfiskovat. Němci tak během několik let kruté války nakradli několik miliard dolarů ze všech okupovaných zemí Evropy. Poklad německých vojáků mělo tvořit především několik desítek tun zlata a dalších drahých kovů, drahé kameny a cenná umělecká díla. Němci tak doslova vzali vše cenné, co jim přišlo pod ruku. Zlaté a drahé kameny konfiskovali především Židům, které odváděli do koncentračních táborů. Připravili je dokonce i o zlaté zubní náhražky.
Zlatý důl v německém Merkers
Historická data udávají, že se ve střední Evropě nachází okolo jedenácti tajných skrýší, kde se může ztracený poklad německých vojáků nacházet. Jedním z nich byl i solný důl v Merkers nedaleko Frankfurtu. Dodnes se jedná o jedinou skrýš, kterou se spojencům zatím podařilo odhalit. Stalo se tak v dubnu roku 1945, když spojenecká vojska postupně osvobozovala okupovanou Evropu. V dole byla nalezena rozlehlá místnost zabezpečená železnými dveřmi plná nacistického zlata, které bylo v pytlích vyskládáno do nekonečných řad.
Velká část pokladu stále chybí
V solném dole Merkers se však nacházel pouze zlomek toho, co Nacisté během let války nakradli. Podle posledních odhadů stále velká část pokladu chybí. Chybějící poklad německých vojáků by dnes měl hodnotu neuvěřitelných 830 miliard korun. Nacistický poklad je tak stále velmi oblíbený v okruhu amatérských hledačů pokladů. Badatelé i historici předpokládají, že většina chybějícího pokladu se stále skrývá v četných skrýších. Němečtí důstojníci neměli totiž po konci války většinou šanci si nakradený poklad užít. Většina z nich buď spáchala sebevraždu nebo čelili spravedlivému trestu při Norimberském tribunálu.