Rodina Kennedyů patřila mezi smetánku americké společnosti. Jednotliví členové byli nadaní, pohlední a úspěšní. Zároveň však byli prokletí. Jedna tragédie střídala druhou.
Atentát na amerického prezidenta J. F. Kennedyho je jedna z nejznámějších historických tragédií. Málokdo však ví, že podobným tragédiím čelila celá rodina Kennedyů, včetně jejich blízkých přátel či milenek. V médiích se proto často hovoří o kletbě rodiny Kennedyů, která v průběhu let dostihla každého člena této významné americké rodiny.
Rodina Kennedyů čelí hroznému osudu
Velmi tragické jsou osudy bratrů Johna, Roberta i Edwarda Kennedyových. Nejznámější je bezesporu atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho v roce 1963. Dnes je v Americe považován za jednoho z nejlepších amerických prezidentů. Méně známé už jsou osudy jeho bratrů, které ovšem jsou téměř stejně tragické. Robert Kennedy se v roce 1968 vydává ve stopách svého zesnulého bratra a ze své funkce senátora kandiduje na prezidenta. V tom samém roce je rovněž zastřelen při atentátu v Los Angeles.
Šťastnější osud čeká dalšího bratra Edwarda, který se dožije 77 let. Během svého života však čelí dvěma tragickým nehodám, které ho málem stojí život. Nejprve se stane obětí letecké havárie, při které je vážně zraněn, a právě on jako první pronese myšlenku, že musí být rodina Kennedyů prokletá. O pět let později zaviní pod vlivem alkoholu dopravní nehodu, při které zahyne jeho osmadvacetiletá sekretářka, se kterou měl podle všeho poměr. Sám nehodu přežije, ale značně poškodí jeho politickou reputaci.
Smutné osudy Kennedyho sester
Podobné tragédie se nevyhýbají ani Kennedyho sestrám. Mladší sestra slavného prezidenta, Rosemary, od mládí vykazuje známky nižšího intelektu než její nadaní sourozenci. Může za to náročný porod, při kterém byla mírně přiškrcená. Rosemary je však v dospělosti velmi pohledná žena a chová se poměrně lehkovážně. Spořádaná rodina Kennedyů v tom vidí hrozbu své dobré reputace a proto Rosemary drží v ústraní. Dívka však tropí scény a často rodině utíká. Nakonec jí rodina pošle na operaci mozku, která má její výbuchy a výkyvy nálad vyléčit.
Lobotomie, která se už dneska naštěstí neprovádí, však nedopadne podle očekávání. Poškození mozku způsobí propad její inteligence na úroveň dvouletého dítěte. V pouhých třiadvaceti letech se tak stává nesvéprávným člověkem, který je do konce života uklizen do ústavu pro duševně choré. Další sestra Kathleen umírá při leteckém neštěstí v roce 1948.
Kletba zasáhne i jejich partnerky
Jednoduchý život nemají ani partnerky nebo milenky slavných bratrů. Jacqueline Kennedyová musí snášet časté mimomanželské poměry svého slavného manžela. Při jedné hádce jí nechá John Kennedy odvést do mentálního ústavu, kde ji drží zhruba týden. Během svého pobytu podstupuje „léčbu“ elektrošoky, které navždy poškodí její psychický stav a do konce života pak bojuje s depresemi a sebevražednými sklony.
Mnohem známější je však tragické úmrtí známé milenky Johna Kennedyho, Marilyn Monroe. Marilyn byla zároveň milenkou i jeho bratra Roberta. Okolnosti jejího náhlého úmrtí nejsou dodnes objasněny. Některé konspirační teorie dokonce naznačují, že by za její smrtí mohla stát rodina Kennedyů.