Kdo může za smrt Marilyn Monroe aneb 7 nejznámějších konspiračních teorií –⁠ od vražedných Kennedyových až po UFO

Tato herečka se nesmazatelně zapsala do filmové historie. Krom toho se kolem její smrti stále rodí nové a nové konspirační teorie.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když byla Marilyn Monroe nalezena v roce 1962 mrtvá ve svém bytě, bylo to úřady označeno jako pravděpodobná sebevražda. Hollywoodská legenda byla hvězdou filmů jako Mustangové nebo Někdo to rád horké. Celý život ji provázely mentální poruchy a také drogová závislost, její tělo bylo obklopeno prášky. Nicméně od momentu její smrti ve věku 36 let víří všude kolem jedna konspirační teorie za druhou. Pojďme se podívat na 7 z nich.

Úvodní poznámka

Domnělý vztah Marilyn Monroe s Kennedyho rodinou je obsažen prakticky v každé konspirační teorii stran její smrti. Během jejího života se objevovalo mnoho pověstí o tom, že prezident a herečka spolu mají poměr. Pozdější zkazky tvrdily, že měla stejný poměr také s Kennedyho mladším bratrem, generálním prokurátorem Robertem Kennedym.

Teorie první: Byla zabita Robertem, aby vztah ututlal

Tohle se prvně objevilo skrze pravicového šílence Franka A. Capella v roce 1964. Teorie tvrdila, že Monroe opravdu spala s Robertem Kennedym, ale příliš k němu přilnula. Následně ji tedy zabil, aby ochránil vlastní kariéru. Capell také obvinil jak Kennedyho, tak několik lidí z jeho okolí, kteří Monroe znali, že jsou komunističtí špioni.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Teorie druhá: Zabil ji Robert Kennedy, protože toho moc věděla

S touto teorií přišel poprvé rockový novinář Anthony Scaduto ve své knize z roku 1975 Kdo zabil Marilyn Monroe. Teorie tvrdí, že Monroe si vedla diář plný citlivých informací, které zaslechla od obou bratrů Kennedyových. A když to Robert zjistil, zabil ji. Tato teorie také útočila na notorického Kennedyho nepřítele Jimmyho Hoffa.

Teorie třetí: Robert ji nezabil, ale naaranžoval její smrt jako sebevraždu

Novinář Anthon Summers přišel s touto spletitou teorií v roce 1985 v knize Bohyně: Tajné životy Marilyn Monroe. Summers nejdříve tvrdí, že poté, co Robert ukončil jejich poměr, Monroe hrozila, že s tím půjde na veřejnost. Kennedy a jeho švagr Peter Lawford pak měli u Monroe podpořit její závislost na drogách a alkoholu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Summer tvrdí, že se Monroe náhodně předávkovala, ale zemřela cestou do nemocnice. Takže Lafworf, Kennedy a ředitel FBI J. Edgar Hoove naaranžovali její smrt jako sebevraždu.

Teorie čtvrtá: Zabila ji CIA, aby Kennedymu ublížila

V knize Oběti: Tajné nahrávky Marilyn Monroe Matthew Smith tvrdí, že o poměru Kennedyho a Monroe věděla i CIA. Následně ji zabila, aby zabránila rizikům.

Teorie pátá: Zabila ji mafie, aby ublížila Kennedymu

Kniha Dvojitý podraz tvrdí, že Monroe byla ve skutečnosti zavražděna na rozkaz známého bosse chicagské mafie Sama Giancany. Autoři textu, Chuck a Sam Giancana (Samův bratr a kmotřenec), tvrdili, že byla zabita, aby Kennedy zastavil svou křížovou výpravu proti organizovanému zločinu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Teorie šestá: Byla to šaráda jejího doktora

Tentokrát žádný Kennedy. Donald Spoto ve své knize z roku 1993 Marilyn Monroe: Životopis uvádí, že její smrt byla náhodné předávkování. Došlo k němu proto, že Monroe lhala svým dvěma doktorům ohledně množství léků, které má předepsané. Protože se báli možných následků, tvrdí Spoto, naaranžovali doktoři její smrt jako sebevraždu s pomocí hospodyně.

Teorie sedmá: Chystala se zveřejnit pravdu o UFO

A poslední je nejspíš také nejpodivnější. Dr. Steven Greer, představitel dokumentu Nepřiznaný, tvrdí, že Monroe byla zavražděna vládními orgány, protože jim vyhrožovala uveřejněním tajných informaci ohledně mimozemského života. Hezký příběh.

Které filmy s touto herečkou máte nejraději?

Zdroj: ScienceNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články