Pokud nevyřešíte tuto jednoduchou matematickou úlohu, měli byste se vrátit na základní školu

Se slovem inteligence je tradičně spojena duševní dovednost učit se. Následně také porozumět, zhodnotit problémy a úspěšně je řešit. Má ovšem mnohem více podob.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Ví se totiž, že například slabost v matematice či logice může klidně znamenat genialitu v mluveném projevu nebo malířství. Často se také stává, že lidé s výrazným intelektem mají velké potíže s udržováním společenských vztahů. Případně i jakýchkoli vztahů s dalšími lidmi. Mnozí z těch, kteří ve školním systému těžce pohořeli, triumfují v obchodní a podnikatelské sféře. Ne nadarmo se totiž říká, že jedničkáři pracují pro trojkaře. Zarazilo vás to?

Teorie versus praxe

Důvod je docela jednoduchý. Školní systém dává lidem unifikované zadání, které má procvičit určitou dovednost. Kdo ho splní, prochází bez problémů. Ti, kteří neobstojí ve vzorových testech, však kolikrát nabírají tzv. pouliční zkušenosti. Dovedou vyřešit různé problémy a kolikrát na tom i vydělat. Buď přímo peníze, nebo aspoň společenské uznání různých vrstev. Teď se zkuste vrátit do školních let, vzpomenout na matematiku a určit výsledek tohoto příkladu.

iZdroj fotografie: Wepress News

Dělají ovšem to, co je klíčové pro podnikání – nacházejí poptávku, kterou uspokojují. Teorie mnohonásobné inteligence pochází od amerického psychologa Howarda Gardenera z Harvardu. Ten v knize Frames of Mind z roku 1983 rozdělil inteligenci na celkem sedm typů. Každý člověk má podle něj všechny tyto složky, liší se pouze jejich poměry. O převládnutí rozhoduje nejrozvinutější část mozku, prostředí a situace prvních 10 let života člověka.

Najít 5 rozdílů do 20 sekund zvládne jen inteligentní jedinci. Otázkou však je, zda se mezi ně zařádíte

Role prostředí a dalších dovedností

Když tedy vyrůstáte v hudebním prostředí, asi se rozvine sklon k muzice. Sportovní rodiny se budou soustředit na pohyb a rovnováhu. Fanoušky IQ asi nepotěší, že na úspěchu se tato vlastnost podílí jen asi z 20 %. Výrazně větší roli totiž hrají komunikační dovednosti, schopnost odhadů ostatních lidí i rozeznání vlastních motivů. Stále váháte? Vše je založeno na pořadí matematických operací. Nejdříve dělíte a násobíte, pak sčítáte a odečítáte.

iZdroj fotografie: Wepress News

Po postupném splnění všech těchto kroků vám vyjde číslo 50. Existuje tudíž inteligence jazyková, logická, zvuková, tělesná, vizuální, vnitřní, společenská a přírodní. Pokud vám dal matematický příklad zabrat, zkuste si své schopnosti procvičit v dalších podobných příkladech.

Jak jste si v příkladu vedli?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články