Najdete na obrázku odlišnou ruku? Nejtěžší optický hlavolam na světě, který zvládne pouze 1 člověk ze 100

Pokud patříte mezi milovníky optických iluzí a hádanek, tady je jedna výzva právě pro vás. Na obrázku plném lidských rukou se nachází jedna odlišná.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ruce jsou jedním z nejdůležitějších nástrojů celého našeho těla. Zcela vážně, jak byste bez nich byli schopni udělat prakticky cokoli? V každé ruce je 27 kostí, celkem 29 kloubů a minimálně 123 pojmenovaných šlach. Od jiných živočichů nás pak odlišuje palec, který je vůči ostatním prstům v opozici. Zajímavé je, že stejně je vybaven například australský koala medvídkovitý. Co dalšího skrývá končetina s asi nejčastějším využitím?

Zcela jedinečný vzor

Otisky prstů jsou naprosto jedinečným vzorcem, který se liší u každého jednotlivého člověka na planetě včetně jednovaječných dvojčat. Žádní dva lidé na celém světě tak nemají stejné otisky prstů. Průměrná délka ruky u dospělé ženy je 17 centimetrů, u muže pak 18,7 cm. Samotné prsty přitom nemají svaly, jejich šlachami hýbou svaly zápěstí. Muži mívají delší prsteník než ukazovák, ženy naopak. Vrhněte se na hledání a pokuste se v časovém limitu 10 vteřin odhalit na obrázku ruku, která se liší od ostatních.

Nehty prstů jsou jedním z ukazatelů lidského zdraví. Poznáte podle nich například nedostatek minerálů nebo vitaminů, problémy s játry a mnoho souvisejících chorob. To se projevuje tím, že jsou křehké, bledé, případně se skvrnami. Prsty jsou dokonce citlivější než naše oči. Konečky prstů mají obrovské množství receptorů, které pak vysílají signály do mozku. Navzdory oblíbenému mýtu přestávají nehty růst po smrti.

Statistiky zranění

Julius César vždycky nařizoval, aby byly válečným zajatcům odseknuty palce. Cca 6 % všech mužů a 9,9 % žen je levorukých. Růst nehtu od kořene až po špičku prstů trvá až 6 měsíců. Asi třetina všech zranění na pohotovosti zahrnuje úrazy horních končetin. Dvě třetiny těchto úrazů přitom pochází z práce. Čtvrtina sportovních úrazů veškerých atletů zahrnuje ruce a zápěstí. Děti do 5 let věku mají největší riziko, že si ruku někde zraní, případně popálí.

Když jsou ruce příliš dlouho mokré, objeví se zvrásnění, tzv. varhánky. Přesný mechanismus tohoto jevu ještě není zcela odhalen, zřetelně ho však kontrolují nervy. Když dojde k přerušení nervu, který do dlaně dodává impulsy pocitů, nejen, že se ruka stane necitlivou. Taky ztratí schopnost zvrásnit se, když je ve vlhku, stejně jako možnost potit se. Na kloubech prstů se vrásky a rýhy objeví jen tehdy, když se pohybují.

Trocha citu a řešení testu

Prsty jsou velmi silné, na což ostatně spoléhá každý horolezec. Nabízí se ještě otázka, jestli mají nehty nějaký cit. Samy ne, ovšem nehty na prstu sahají hluboko pod kůži a veškeré vnější signály jsou tak přenášeny dovnitř. Ztráta nehtu tak ovlivní schopnost hmatu bříška prstu. Pokud jste věnovali dostatečnou pozornost obrázku, pravděpodobně jste odhalili ruku s odlišným gestem. Jestli si stále nevíte rady, následuje řešení rébusu.

Kůže na rukách je unikátní hned z několika důvodů. Zaprvé nemá – obvykle – žádné chlupy. Obsahuje otisky a dlaň pak rýhy, které využívají chiromantici během věštění. Dlaně při opalování netmavnou, a ačkoli jsou tuhé a odolné, jsou také velmi citlivé. Existuje populární přísloví, že když můžete hýbat prstem, tak není zlomený. Je to ovšem omyl. Traduje se také, že křupání klouby vám přivodí artritidu nebo jiné choroby. Ale klid, nejsou pro to žádné důkazy.

Za jak dlouho jste rozdíl objevili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články