Vědci z NASA přišli s hypotézou, proč lidstvo doposud nenašlo mimozemšťany: Je možné, že se všichni zabili sami

Dva vědci z NASA přišli s teorií, proč se vlastně mimozemšťané nikdy nenašli. Ta vrací jejich existenci do dávné historie a poukazuje na možné vyhynutí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mimozemšťané se zničili dříve, než se k nám vůbec dostali. Za tímto dokumentem, který dosud nebyl recenzován, stojí dva vědci z NASA v CalTech’s Jet Propulsion Lab. Jedná se o studenta z katolické střední školy a polského profesora politologie. Jejich výsledkem byla variace na slavnou teorii „Velkého filtru“. Ta však skrývá několik faktorů a vysvětlení, které lze prozatím vysvětlit čistě hypoteticky.

Na co vědci konkrétně poukazují?

Tato teorie vypovídá o civilizaci, která mohla existovat v průběhu historie vesmíru a pravděpodobně se vyhodila do povětří nebo se nějakým způsobem zničila. Ve zlověstném zvratu poukazují vědci na to, že jakákoliv strašná událost, která vypudila mimozemšťany z vesmíru, by logicky zasáhla daleko dříve. Konkrétněji než se tyto civilizace vůbec dostaly mimo svůj svět. To znamená, že pokud se tento argument vztahuje na nás, katastrofa by měla brzy udeřit.

Čeká lidstvo existenční katastrofa?

Předpokládejme, že existenční katastrofa zde může číhat, protože naše společnost exponenciálně postupuje k průzkumu vesmíru. Alespoň takto to popisují vědci z NASA. Má se totiž jednat o fenomén, který vyhladí civilizace dříve, než se mohou setkat navzájem, což může vysvětlit vesmírné ticho. Není to však tak prosté, jak se na první pohled zdá. Je nutné vzít také v potaz historii lidstva a informace o mimozemšťanech. Ty jsou však v mnoha směrech čistě hypotetické.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hledání mimozemské inteligence

Výzkumníci si vzali za model lidskou historii válek, nemocí a zhoršování životního prostředí. Pokud by nám byly jiné civilizace alespoň trochu podobné, měly by řadu vnitřních dysfunkcí. Ty by následně znemožnily budoucnost meziplanetárního kontaktu. I když se jedná o jeden z nejpesimističtějších kroků při hledání mimozemské inteligence (SETI), výzkumníci předpokládali několik úsporných opatření. Pokud tedy lidstvo dokáže předvídat dostatečně daleko, aby odvrátilo náš zánik.

Proč jsme stále nenarazili na mimozemský život?

Zdroj: Futurism
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články