Fascinující fotografie zachytily tajemné stránky vesmíru. Těžko uvěříte, že jsou skutečné, tolik krásy oči nepoberou

I když nás Photoshop a další programy zásobují tunami montáží, můžeme vás ujistit, že následující snímky jsou opravdu reálné.

i Zdroj fotografie: NASA
                   

Fotomontáže jsou dneska všude. Pokud nejsou naprosto zřetelné graficky nebo nesmyslným sestavením prvků, kolikrát uniknou i zkušenému oku. Existují ale obrázky, které jsou reálně vyfocené, jen by člověka nenapadlo, že ke konstelaci prvků na nich může skutečně dojít. Nekonečným zdrojem takovýchto fascinujících snímků je například vesmír.

Odvrácená strana Měsíce

Astronaut si pluje nepřipoután vesmírným prostorem a slunce se směje skoro jako halloweenská dýně. Kamera na vesmírné stanici pod sebou spatří jediné letadlo. Tohle všechno jsou snímky z vesmíru, které hraničí s nemožností, ale nedotkla se jich ani filmová triková technika, ani nikdo s Photoshopem. Vesmír umí být opravdu docela bláznivý, když na to přijde. A vesmírné stanice jsou dnes doslova obsypané kamerami.

iZdroj fotografie: NASA

Kamery jsou také na jednom z výzkumných modulů NASA, který je miliony kilometrů od Země. V roce 2015 se otočil na svou domovskou planetu a zachytil to, čemu kdysi Pink Floyd říkali „temná strana Měsíce“, protože ten zrovna procházel mezi kamerou a Zemí. Je to docela překvapivá perspektiva od satelitu, jehož hlavním účelem je monitorování slunečních větrů a dalších vzdálených fenoménů, které však na nás mají nezanedbatelný vliv.

iZdroj fotografie: NASA

Osamělost vesmíru a záře

Ne, nejde o snímek z filmu Gravitace se Sandrou Bullock a Georgem Clooneym. Snímek zachytil astronauta Bruce McCandlesse, jak se volně vznáší prostorem poté, co opustil vesmírnou stanici Challenger. Jeho dobrodružství v roce 1984 bylo možné díky speciálnímu obleku s dusíkovým pohonem. Maxima dosáhl necelých 100 metrů od Challengeru a zpátky se dostal bezpečně a naprosto v pořádku. Ostatně když jste ve vesmíru, proč se prostě neproletět, že?

iZdroj fotografie: NASA

Polární záře je nádherný fenomén zahrnující víření světla. Když je pozorována ze Země, osvětluje oblohu a vede nás k dojmu, že magie je skutečná. Tyto světelné úkazy nasnímané z „očí“ vesmírných stanic jako třeba Expedice 32 vypadají jako volnočasová aktivita počítačového umělce, i v tomto případě jde však o skutečné snímky. Všechny tyto unikátní záběry jsou příjemnou ozdůbkou náročných operací ve vesmíru.

Zdroj: Cnet

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články