Dvě hlášení o UFO ve tvaru ponorky z roku 1966 poukazují na existenci mimozemšťanů. Údajně vypadají jako my

Existence mimozemské civilizace už vědcům vrtá hlavou přespříliš dlouho. Podivný případ z 60. let je dalším z řady dosud nevysvětlených pozorování.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V 50. letech a polovině 60. let bylo v rámci projektu Blue Book schváleného americkým letectvem vyšetřováno tisíce pozorování UFO. Některé měly vysvětlení, jiné stále čekají na vyřešení. Tři roky před ukončením projektu došlo v Temple v Oklahomě k podivnému incidentu. Svědek tohoto případu popsal 23. března 1966 zvláštní setkání s plavidlem ve tvaru ponorky zaparkovaným na dálnici poblíž jeho auta.

UFO nalezené na poli

Projekt Blue Book zdokumentoval případ se štítkem „Temple, Oklahoma.“ Podle informací pozorovatele, jehož jméno bylo upraveno USAF, přejel malý pahorek a světlomety jeho auta osvětlily předmět na poli poblíž silnice. Když se k němu přiblížil, nad autem se objevila jasná záře a jeho světlomety zčistajasna zhasly.

Následování podivného předmětu

Svědek zastavil asi třicet metrů od plavidla ve tvaru ponorky. Odhadl, že UFO bylo dlouhé jako dvě nebo tři auta a asi dva a půl metru vysoké, s velitelskou věží zhruba uprostřed objektu. Na jeho vrcholu byla připevněna bílá vlajka a u ní stála humanoidní postava, která nebyla popsána. Svědek nasedl zpět do auta a vydal se vpřed. Když odjížděl, jeho světlomety se znovu rozsvítily. Neviděl, jak plavidlo odplouvalo, a nehlásil žádné další důsledky.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jednalo se jen o báchorku?

Projekt Blue Book dospěl k závěru, že zdroj je nespolehlivý. To je celkem pochopitelný závěr, když svědek tvrdí, že viděl nějaký druh bytosti nebo tvora spojeného s tímto plavidlem. Zpráva o stvoření byla zjevně dostatečným důvodem pro to, aby vedoucí projektu rozhodli, že není potřeba žádné další vyšetřování.

Identifikace vojenského svědka

Na pozorování je však překvapivá jedna věc. Karta záznamu projektu ze složky Blue Book uváděla, že šlo o „vojenské a civilní“ pozorování. Na zprávě Air Intelligence Information Report, která byla shromážděna 4. listopadu 1967, je jméno vojenského zdroje. Podle tohoto dokumentu byl vojenským svědkem technický seržant Alfred A. Calvin. Přidělili ho totiž ke 386. peruti stíhacích bombardérů na letecké základně Cannon poblíž Clovis v Novém Mexiku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další související osoba

Další zdroje poukazují ještě na jednu osobu, údajně z Enid v Oklahomě. Tento svědek ale nebyl vyslechnut letectvem a ani nevyplnil formulář hlášení. Stopy podle vyšetřování poukazovaly na C. W. Andersona. Anderson řekl, že ho podivný předmět sledoval po silnici. Viděl ho ve zpětném zrcátku na několik kilometrů. Problémem letectva bylo, že Anderson neviděl pilota ani člena posádky. Předmět ale měl dle jeho kreseb vejčitý tvar.

Případ zůstává nadále tajemstvím

Americký ufolog Kevin Randle píše: „V tom, co by se dalo popsat jako záchvat poctivosti, letectvo přiznalo, že pro případ nemá žádné řešení.“ Popis mimozemšťana byl spíše lidský a zdálo se, že je konvenčně oblečený. Vyšetřování odhalilo druhého svědka, který mohl mít vliv na letectvo. Zvláště když se Calvin ani Anderson před pozorováním nikdy nesetkali. Nakonec případ označili jako „Neidentifikováno.“

Jaká je podle vás šance, že se skutečně jednalo o mimozemšťana?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články