Zdražování: Netflix nastavuje nové ceny, většina z nás si sáhne hluboko do kapsy. To snad nemyslí vážně

Netflix přichází se svým balíčkem zdražování služeb. Diváci si za sledování svých oblibených pořadů připlatí více jak 500 korun ročně. Kompenzací mají být nové filmy a služby.

zdražování netflixu i Zdroj fotografie: Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Oblíbená streamovací stanice Netflix chystá pro rok 2024 výrazné zdražování svých služeb. Důvodu k tomuto opatření ma streamovací gigant hned několik. Na vině jsou stávkující herci i zvyšující se konkurence mezinárodních nebo lokálních streamovacích platforem. První vlna zdražování zasáhne Velkou Británii a Kanadu. Česká republika se mu však taky nevyhne.

Zdražování všude, kam se podívám

Vyšší ceny po nás poslední dobou žádájí téměř všichni. Bylo jen otázkou času, kdy k podonému kroku přistoupí i streamovací platformy. Kromě Netflixu chystá zdražení i Disney+, která své ceny navýší zhruba o 40 korun na měsíčním předplatném. Ročně tedy zaplatíte za sledování oblíbených animovaných pohádek téměř o 500 korun více.

Zatím není známo, jak velké zdražení plánuje Netflix. Pravděpodobným krokem by mohlo být zrušení jejich Basic tarifu, který už aplikovali na britském trhu. Tarif Basic nyní uživatele stojí 199 korun měsíčně. Bez této varianty však budou nuceni přejít na vyšší verzi Standart, která stojí 259 korun, nebo Premium, za kterou si zaplatí 319 korun měsíčně. Je možné, že Netflix přijde také s náhradou své nejlevnější varianty, která však bude obsahovat reklamy.

iZdroj fotografie: freestocks.org / Creative Commons / CC BY-SA

Zákaz sdílení hesel

Jedním ze způsobu, jak se Netflix a další streamovací platformy pokoušely doposud bojovat s unikajícími zisky, byl i zákaz rozšíření hesel k účtům mimo členy jedné domácnosti. Toto mělo zajistit opatření, kdy byl přidán poplatek 79 korun za každého nového uživatele mimo vaši domácnost. Opatření však nemělo takový dopad, jak společnost předpokládala a je možné, že si na podobné praktiky v budoucnu více došlápne.

Netflix láká na plánované novinky

Společnost Netflix si uvědomuje, že pokud přijde zdražování jejich služeb, musí zároveň své zákazníky nalákat na žhavé novinky. Jedním z lákadel je slibované pokračování úspěšného seriálu Hra na oliheň. Dále se mohou diváci těšít také na pokračování seriálu Bridgetonovi, který si svou přízeň získal především u ženského publika. V plánu pro rok 2024 je několik filmových novinek, včetně komedie s Adamem Sandlerem v hlavní roli s názvem Kosmonaut z Čech. Do budoucna Netflix slibuje také živé přenosy wrestlingových zápasů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články