Zákazníkům České pošty, kterým od ní přišla SMS zpráva, hrozí, že přijdou o všechny své peníze

Zákazníkům České pošty, kterým od ní přišla SMS zpráva, hrozí, že přijdou o všechny své peníze. Chodí teď stále častěji. Pozor na falešné webové stránky.

zákazníkům České pošty i Zdroj fotografie: Victorgrigas / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V posledních dnech přicházely zákazníkům České pošty staré známe phishingové zprávy. Jedná se o starý trik, který si zřejmě vždycky najde své oběti. Bez ohledu na to, jak často a důrazně před podobnými praktikami média varují, neustále se najdou důvěřiví či nepozorní lidé, kteří na tento podvod skočí.

Zákazníkům České pošty chodí podvodné zprávy

Na mobil vám přijde zpráva z neznámého čísla, která vás informuje o tom, že vám nemůže být doručen váš balíček. K jeho doručení chybí kompletní údaje o adrese nebo je potřeba doplatit celní poplatek. Za zněním zprávy následuje odkaz. Stačí jedno kliknutí a všechny překážky k doručení vašeho balíčku budou vyřešeny. Ve skutečnosti vás však takové jedno kliknutí může připravit o všechny úspory. Tyto phishingové zprávy, které v posledních dnech ve velkém chodily zákazníkům České pošty, vás mají připravit o osobní a platební údaje, jak uvádí web Novinky.cz.

podvodné SMS zprávy
iZdroj fotografie: Česká pošta / Creative Commons / CC BY-SA
Zákazníky České pošty opět ohrožuje nová phishingová kampaň.

Pozor na podvodné webové stránky

Odkaz, který zpráva odeslaná zákazníkům České pošty obsahuje, vede na falešné webové stránky České pošty, které jsou vzhledově téměř k nerozeznání od těch oficiálních. Pokud si navíc odkaz otevřete na mobilním telefonu – což je pravděpodobné – nezobrazí se vám internetová adresa dané stránky. Právě podle webové adresy byste mohli poznat, že jste se ve skutečnosti nedostali na stránky České pošty. Internetové prohlížeče na mobilních telefonech však šetří místem, a proto se adresa stránek automaticky nezobrazuje, aby byla viditelná co největší část obsahu stránek.

Žádné celní poplatky neplaťte

Znění phishingových zpráv, které chodí zákazníkům České pošty, jsou schválně psané tak, aby v případné oběti vyvolaly silnou emoci a dostaly ji do časové tísně. Podvodník se snaží docílit toho, aby oběť o zprávě co nejméně přemýšlela a rychle jednala. Jen díky tomu jsou tyto zprávy tak úspěšné a vždy nachytají několik důvěřivých a nepozorných lidí.

neplatné bankovky

Psala vám někdy Česká pošta SMS zprávu? Musíte zpozornět, Češi kvůli tomu přišli už o miliony korun

Nejnebezpečnější přitom jsou zprávy, které požadují zaplacení malého celního poplatku. Většinou se jedná o směšně nízkou částku, která má zaručit, že ji každý zaplatí. Právě při této platbě však můžete přijít o citlivé platební údaje a následně o všechny peníze z bankovního účtu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články