Záhada bermudského trojúhelníku možná vyřešena: Za vše pravděpodobně může jen špatné počasí

Bermudský trojúhelník, tajemná oblast mezi Bermudami, Miami a Portorikem, se stále obklopuje záhadami ztracených lodí, nevysvětlitelných nehod a záhadných úmrtí, což vede vědce k formulování nových teorií a snahám o osvětlení dlouholetých tajemství.

Bermudský trojúhelník i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Tajemná lokalita mezi Bermudami, Miami a Portorikem děsí námořníky a letce již celá staletí. Příběhy o ztracených lodích, nevysvětlitelných nehodách a úmrtích v této oblasti stále zůstávají bez uspokojivých vysvětlení. Nyní se objevují nové teorie, které by mohly přinést osvětlení na tyto záhadné události.

Záhadné zmizení

Každý rok v této oblasti zmizí průměrně čtyři letadla a dvacet lodí na ploše 440 000 čtverečních mil. Každoročně zde přijde o život kolem tisícovky lidí. Tyto statistiky vytvářejí motivaci pro amatérské záhadology, vědce a tvůrce, aby se pokusili odhalit tajemství tohoto bermudského trojúhelníku. První zaznamenaná tragédie v této oblasti sahá až do roku 1918, kdy americká nákladní loď Cyclops s 309 členy posádky zmizela beze stopy. Další záhadná nehoda se stala v roce 1945, kdy letka pěti amerických bombardérů zmizela během letu. Až do dnešních dnů zůstává příčina nevysvětlena.

Je zajímavé, že problémy v bermudském trojúhelníku nejsou nové. Dokonce i Kryštof Kolumbus ve svém cestovním deníku zaznamenal obtíže v této oblasti, včetně ohnivých koulí na obloze a bouřky.

Bouřka na moři iZdroj fotografie: Depositephotos

Vědecké vysvětlení záhad

Existuje mnoho teorií, které se snaží vysvětlit tyto katastrofy. Některé z nich jsou fantastické, spojují neštěstí s nestvůrami nebo dokonce mimozemšťany. Avšak vědci v poslední době identifikovali několik faktorů, které by mohly přispět k vysvětlení těchto událostí. Dr. Steve Miller z univerzity v Coloradu představil teorii, že špatné počasí může hrát klíčovou roli v haváriích v této oblasti. Vytvářejí se zvláštní šestiúhelníkové mraky, které zhoršují klimatické podmínky a způsobují výrazný pokles tlaku, což může ovlivnit letadla. Navíc vítr v této oblasti dosahuje až 270 km/h.

Další teorie spočívá v existenci obrovských trhlin uvolňujících metan na dně moře. To by mohlo způsobit, že plavidla náhle mizí pod hladinou, aniž by posádka stačila reagovat. Případná podmořská exploze by mohla zatopit plavidla a uvolněný metan v atmosféře by mohl ovlivnit i letadla prolétající touto oblastí.

Kde končí vraky lodí a letadel?

V roce 2018 přišli vědci s teorií, že bermudský trojúhelník není záhadou, ale pouze oblastí s vysokým výskytem dopravních prostředků, což zvyšuje riziko havárií. Web EnigmaPlus uvádí, že vědci tvrdí, že Golfský proud odnáší vraky stovky kilometrů daleko, což vysvětluje, proč nejsou nalezeny. Nicméně tato teorie nevysvětluje, proč v bermudském trojúhelníku dochází k tak mnoha haváriím, aniž by posádka podnikla pokusy o spojení. Zůstává tak tajemstvím, co skutečně stojí za katastrofami v této oblasti, a vědci se stále snaží najít definitivní odpověď.

K jaké teorii se přikláníte vy?

Zdroj: Zoom, Storymag
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články