Je rozhodnuto: Všichni tito lidé nebudou moci koukat na Youtube. Přístup na stránku jim bude zakázán

Používání YouTube s blokátorem reklam už nadále nebude možné. Google přichází s novou taktikou, jak uživetele přesměrovat na placenou verzi. Pokud chcete sledovat videa bez reklam, musíte zaplatit.

uživatelé youtube i Zdroj fotografie: SCBY / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Reklamy jsou nedílnou součástí života na internetu a většina platforem by bez nich vůbec nemohla fungovat. Alternativou života bez reklam je zpoplatnění všech internetových služeb. Možnost předplatného, které vás zbaví otravných reklam, postupně nabízí čím dál více platforem včetně Facebooku, Instagramu, platformy X nebo YouTube. Google si nově došlápne i na ty uživatele, kteří použivájí nelegální blokátory reklam.

Reklamy živí YouTube i tvůrce

Nezvratitelnou pravdou je, že všechny sociální sítě včetně YouTube, živí reklamy. To samé platí i pro některé uživatele a tvůrce, kteří na sítích tvoří různorodý obsah. Většina youtuberů a influencerů začíná svou kariéru právě díky reklamě a spolupráci s různými prodejci.

Stejně jako u ostatních sociálních sítích je i na YouTube možné poslední dobou sledovat trend, kdy reklam stále více přibývá. Často ohledně toho čelí kritice Facebook, který nedávno přišel s vlastní verzí předplatného, která zamezí výskutu reklam. Běžnou strategií těchto sítí, jak nalákat co nejvíce uživatelů na své předplatné, je postupné navyšování množství reklam.

youtube
iZdroj fotografie: youtube / Creative Commons / CC BY-SA

Nelegální blokáda reklam

Spousta lidí ma ve svém prohlížeči nainstalovanou nějakou aplikaci, která umožňuje blokaci reklam na internetu. Právě tyto uživatele se nyní snaží Google na platformě YouTube omezit. Blokáda reklam je totiž v rozporu s podmínkami užívání, se kterými jste určitě při vytvoření svého účtu souhlasili. Nově vás na to upozorní vyskakovací okno, které vám znemožní další sledování videí, pokud budete mít blokaci reklam nadále zapnutou. Stránka vás vyzve, abyste buď povolili reklamy nebo přešli na verzi Premium, která je zcela bez reklam.

YouTube Premium

Sledování obsahu na YouTube, kde vás každých pár minut vyruší nějaká reklama, může být značně nepříjemné a otravné. Proto Google nabízí verzi Premium, která vám umožní sledování videí bez reklam aniž by tvůrci přišli o svůj příjem. Standartní předplatné vás výjde na 179 korun měsíčně. V nabíce je také rodinné předplatné, které obsáhne až šest uživatelských účtů a měsíčně stojí 269 korun. Pokud si tedy chcete užívat nerušené sledování videí bez reklam a neriskovat kompletní blokaci této služby, je toto předplatné ideální volba.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články