Proč bychom neměli používat naše telefony jako budík aneb Jak dobrovolně podkopáváme sami sebe

Mít budík pouze v telefonu není vůbec vhodné. Špatné spánkové návyky mohou totiž výrazně narušovat harmonii, a to nejen v těle.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Telefony se staly už před nějakou dobou nedílnou součástí běžného života. Využívají se k nejrůznějším úkolům, jako je hledání práce, informací, hraní her apod. Reálně se zdá, že člověk se bez takového chytrého telefonu už neobejde. Pokud se rozbije, dá se to skoro přirovnat ke ztrátě blízké osoby. Jednou z důležitých každodenních činností je nastavování budíku. I to se však může vymknout kontrole. Před používáním mobilních telefonů před spaním varuje i Dr. Abhinav Singh.

Budík na smartphonech se nevyplatí

Mnoho lidí přichází na to, že se vyplatí vyměnit mobilní budík za ten skutečný. Právě skutečné budíky mohou přispět ke kvalitnímu a jistému probuzení. Důvodem je fakt, že lidé považují za rutinu procházet před spaním sociální sítě či plnit určité úkoly. To nejen zkrátí dobu odpočinku, ale modré světlo na vašich mobilních displejích může ovlivnit i samotnou kvalitu spánku. Můžete se začít potýkat dokonce s různými typy poruch.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jakmile se zmocníte telefonu, automaticky začnete kontrolovat e-maily a zprávy. A samozřejmě se doba vašeho používání telefonu časově protáhne. Všechny nezbytné rutiny musíte uspěchat, abyste dodrželi rozvrh a udržovali se v pohodě. Postupem času může špatná životospráva poškodit vaše tělo. Změní se i vaše chování a jednání s lidmi, komunikace v reálném životě rovněž upadá.

Budík u telefonu snadno přeslechnete

Všeobecně není budík u telefonu tak hlasitý jako skutečný budík. Je snadno přeslechnutelný, navíc na některé osvojené zvuky telefonu taktéž nemusíte zareagovat. Budíky chytrých telefonů nefungují dobře při slabé baterii, použijte proto raději spolehlivou klasiku. I když se snažíte udržet mobil nabitý, nemusíte si všimnout vybití baterie, když usnete. Nenechte si ujít důležité události kvůli špatnému využití techniky. Může vás to stát cenné okamžiky, které už nevrátíte.

Jaký důležitý okamžik jste propásli kvůli chytrému telefonu?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články